Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Giedriax 2020-02-26 21:38
Deja cheminiai procesai vyksta gerokai per lėtai praktiniam panaudojimui. Kaip supratau vieną atsitiktinį skaičių sugeneruoja per 10 min? O jei mano kompiuterinei programai reikia milijono atsitiktinių skaičių kiekvieną sekundę? Teks tada šį cheminį būdą užmiršti ir naudotis tradiciniais metodais.
Dėl įdomumo: kodėl šviesos greitis toks didelis?
Atsakymas: šviesos greitis nei didelis nei ką. Tiesiog mumyse vykstančios cheminės reakcijos yra ypatingai lėtos. Šviesa nusklinda šimtus ir tūkstančius kilometrų kol pas mus smegenyse vienas neuronas nusiunčia žinutę kitam
SaMaras 2020-02-26 23:08
o tai tuomet kokį greitį galima laikyti „dideliu“?
mindaugas.vaitiekūnas 2020-02-27 00:01
Tas metodas atsitiktinis tik todel, kad nesugebame ivertinti visu kintamuju: tai ir temperaturos kitimai (kalbu ir apie n-tasias laipsnio dalis), magnetinis laukas, gravitacija, molekuliu judejimas, "egzotines daleles" bent kazkiek saveikaujancios su "zemiskosiomis", atstumas iki menulio, saules spinduliuote, kosminis triuksmas ir visa kita kas daro poveiki kristalu augimui. Bet kokiu atveju tai vis dar "niutoniskasis pasaulis", kur ateiti gali numatyti (na bent jau yra tokia teorine galimybe susimuliuoti 1 sekunde per kokiu 10 metu simuliacija)
Giedriax 2020-02-27 03:20
Turint minty fiziką, tai c=299 792 458 m / s yra universali konstanta, maksimalus informacijos greitis visatoje. Nieko kito. Tik konstanta. Taip jau atsitiko, kad šviesos dalelės (fotonai) keliauja šiuo greičiu. Visos kitos dalelės, pvz elektronai, mezonai, netgi neutrinai juda lėčiau. Nekalbu apie hipotetines daleles - gravitonus, aksionus ar tachionus - kol jų niekas neaptiko, jos ir lieka daugelio fizikų svajonėse.
Norint atsakyti į tavo klausimą - nuo 0.5 iki 120m/s. Žmogaus neuronai priklausomai nuo savo paskirties negali perduoti informacijos greičiau. Toks būtų žmogaus reakcijos greitis. Visa kita riboja mūsų biologija/chemija. Tą ir turėjau omenyje sakydamas, kad žmogaus cheminės reakcijos yra (sąlyginai) labai lėtos.
Aišku žmonės sugeba sukurti dalykus kurie juda greičiau nei 120m/s (kulkos, raketos, palydovai ir t.t.) bet būčiau nustebintas, jei kas nors sukurtų daiktą judantį bent 1% c
kestutisz 2020-02-27 15:15
Lava lempos(?) irgi atrodo juokingai, kaip koks bajeris, na bet naudoja - https://www.popularmechanics.com/techno ... loudflare/ :)
Juolab, programai nereikia tų milijonų skaičių traukti iš tokios sistemos, čia tik pradinis random seed'as.
conjurer 2020-02-27 15:18
O kodėl tiesiog nenaudoti radijo triukšmo tam?
punktyras 2020-02-27 15:50
Naudojami ir radijo dažniai (net ir kosminis mikrobangų fonas), ir radioaktyvusis skilimas ir kvantinės fluktuacijos. Tiesiog čia toks smagus „steampunkinis“ būdas, kur naudojamas fizikocheminių procesų stochastiškumas. Man pasirodė įdomu.
vytautas.markeliunas 2020-04-08 11:41
Gal mokslininkai ir pirmą kartą, bet tokių generatorių tikrai ne vienas. Esmė: stebimas kažkoks realus procesas, ir generuojami skaičiai. Na, pvz., stende daug vamzdelių, jais dėl tam tikrų priežasčių kyla burbuliukai, tikrai atsitiktiniai kiekiai. tai skaičiuojama, skaičiai pardavinėjami (ty. prisijungimas prie portalo mokamas).
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Mokslininkai pirmą kartą sukūrė tikrą atsitiktinių skaičių generatorių ir jį ištestavo su dabartiniais generatoriais: pralenkė net ir etaloną - pasaulyje šiuo metu iš vis nėra analogo