Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
bahuriux 2020-03-14 12:14
Šiaip jau žemė, jupiteris ir saulė sukasi aplink visų trijų planetų masės centrą, neišskiriant nei veino iš jų atskirai. Tik tas masės centras yra ko gero saulės viduje. Bet ištikro tai net ne 3 kūnų čia problema, o daugelio kūnų.
https://evgenii.com/blog/three-body-problem-simulator/
youtube.com/watch?v=et7XvBenEo8
punktyras 2020-03-14 17:26
bahuriux 2020-03-14 17:57
Nu va aš nežinojau, o pasirodo saulės ir jupiterio masės centras yra truputi virš saulės paviršiaus. 1,07 saulės radiuso. OK dabar reikia išsiaiškinti apie ką sukasi žemė ar apie saulės žemės masės centrą, ar apie visos saulės sistemos centrą, kuris iš esmės beveik sutampa su saulės jupiterio masės centru.
Statau 2ct kad žemė sukasi aplink bendrą visos saulės sistemos centrą. Kažkaip googlas nelabai daug pateikia info ta tema.
bahuriux 2020-03-14 19:29
Panašu kad pavyko rasti atsakymą https://spaceplace.nasa.gov/barycenter/en/
Jei būtu buvę oponentų būčiau dabar 2 centais turtingesnis Tai kaip dabar gaunasi recenzentai atmetę straipsnį papirkti klimato kaitos sąmokslininkų ar tiesiog neišmanėliai?
Statau dar 2 centus kad ta matematikė gana gerai apskaičiavo viską. Juk galiausiai lieka empirinis būdas nustatyti kokiu atstumu ir kada yra nutolusi žemė nuo saulės ir kaip tai atsiliepia globaliai žemės šilumos balansui.
AAA000 2020-03-14 22:12
Jupiteris faktiskai stovi vienoje vietoje Zemes atzvilgiu. taigi tas Saules sistemos centras irgi visada vienoje puseje. labai stabiliai. o va Zeme sukasi salyginai labai greitai. vadinas eliptines orbitos atstumas LABIAUSIAI turi kist vos ne tu paciu metu begyje + paklaida kiek pajuda Jupiteris. ir kazkiek issitempt papildomai gali tik jei Jupiterio orbita irgi butu labai eliptine. cia tam papildomam poveikiu tegali but tik trecios didziausios planetos poveikis, + dar sekanciu visu is eiles. kurios stumdo bendra masiu centra kazkiek artyn arba tolyn nuo Saules. o ten sumine paklaida gal tik kokiu papildomu iki 10% nuo Jupiterio poveikio. kai jau ir pacio Jupiterio poveikis nezenklus. vadinas zenklaus poveiko ner globaliai temperaturai. nes vien Jupiterio poveikis jau viska metu begyje lemia didziaja dalim. ta prasme net jei ir istempia Zemes eliptine orbita i ilgesne - kompensuojasi is kitos puses metu begyje. kai Zeme eilini karta apskrenda Saule. juntamesnis pokytis gali but tik skirtingoms zemes pusiu dalims. as manau tie visokie 7 metu ir panasus ciklai, kai isivyrauja ten kazkokie vandenynu karsciai - butent del to. nes tiesiog pasistumdo taskas, kada Zeme atsisukus i Saule arciausiam taske. jo vieta tiesiog kinta del sito gravitacinio tasko padeties kitimo. buna arba labiau sausumoje arba vandenyne. ir tada kazkokiose vietovese labiau karsciai, o kitose labiau salciai. bent bendru mastu suminis poveikis nedidelis. ir viskas. cia ta boba manau pritempineja kazka... nes musu planeta su atmosfera, ledynais ir dar vandenynais. ta prasme tai yra energijos akumuliatoriai, kurie viska subalansuoja ir taip.
toks poveikis imanomas nebent tik jei Saule turi kazkokia sakykim dvyne zvaigzde, kuri kas kelis tukstancius metu praskristu kazkur greta. arba jei yra kazkokia dar viena planeta jupiterio ar didesnio dydzio. na jei ten yra kitas kazkoks masiu centras ir jis arti, kad paveiktu vidines planetas. ta prasme kad pratemptu bendra masiu centra zenkliai toliau nei dabar. vidinej sistemoj iki Plutono tokio objekto tikrai ner. o apie isorinius nieko nesigirdi...
------------
empirinio budo kolkas ner. mases ivertintos butent empiriniu budu, pagal astronominius judejimu stebejimus. kuris tik apytikslis. nes musu skaiciavimu atramos taskas labai mazas. tik zemes skersmuo su paros intervalu. ir zemes orbita su pusmecio intervalu... ta prasme labai netikslu - nes dar issikaiciavimo paklaidos yra...
reikia arba matavimo atramos taska didint (plest atstumus tarp krastiniu tasku - pvz (saule-jupiteris).
arba sinchronizacijos laika mazint (kad matavimas is stebejimo tasko butu fiksuojamas trumpesniu intervalu nei pusmetis ar para)
tikslesnis budas butu tik pvz pakabint GPS tinkla apie saule ir GPS tinkla apie Jupiteri - ir juos visus surist tarpusavyje su Zemes GPS, realiu laiku. tada galetum stebet tiksliai, nes butu atskaitos taskai. ir matytum kaip juda svorio centras. jei jis kinta - galetum rast visus artimus objektus, kurie sunkesni uz Zeme. gal net mazesnius - priklausytu nuo atstumu matavimo tikslumo. nori gal prafinansuot?
arba jei sakykim teleskopine sistema (netiesioginis matavimas) - reiktu "isstumdyt" kokius 3-5 Huble kuo toliau, kurie koordinuotai stebetu is skirtingu poziciju ta pati objekta saules sistemos viduje ir darytu padeties ekstrapoliacija. tada maziau bet brangesniu reiketu . nors duodantys signala atskaitos taskai manau tiksliau. bet juos reikia pririst prie graviitaciniu objektu - kas vel brangu...
vnz - viskas kainuoja - jei nori tiksliau zinot atsakymus o simuliacijos yra buhalteriams...
Dannas3 2020-03-15 10:35
Problema kad jupiteris aplink saule apskrieja kas 12 metu, tai temperaturu skirtumai zemeje turetu kisti desimtmeciais o ne simtmeciais, jei kreiptume demesi i mokslininkes skaiciavimus, turint galvoj tai, kad pagrinda saules sistemos centra itakoja praltuskai du kunai
bahuriux 2020-03-15 11:14
Ir aš taip maniau, bet Žemės orbita keičiasi iš elipsinės į apvalesnę ir tai turi drastiškų pasekmių Žemės klimatui dėl energijos iš saulės kiekio gavimo/atidavimo. Reikia suprasti, kad energijos kiekis iš Saulės priklauso nuo atstumo kvadrato. Elipsinėj orbitoj Žemė praleidžia mažiau laiko (nuo lygiadienio iki lygiadienio) kai energijos kiekis yra didesnis, bet daugiau laiko praleidžia ištestoj orbitos pusėj kai energijos kiekis mažesnis. Galiu klysti nes yra daug kintamūjų, bet spėju kai orbita apvalesnė energijos balansas gali būti didesnis. Beto klimatas keičiasi labiau dėl maženio orbitos pokyčio, o ne dėl didesnio, kas atrodo visiškai ne intuityvu, na bent jau čia taip rašoma. https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 133707.htm
P.S. Žiūriu visi palaikino šitą straipsnį ir "klimato kaitos išpažinėjai" ir tie kurie kasa giliau ir nebijo kvestionuoti nieko, netgi "šventūjų codu" klimatologų. Straipsnis lyg ir nešališkas parašytas taip, kad tinka abiem pusėm.
Dannas3 2020-03-15 11:34
Svarbu neieskot samokslo teoriju, nes kai pradeda klimatologus samokslininkais vadint, tai skamba dar kvailiau, nei naftininkai kisa pinigus kad tai paneigt. Nors cia jau nlb samokslo teorija, psisiminus shell skandaliuka.
svetys 2020-03-15 12:27
lygyje skelbia kliedesius
bahuriux 2020-03-15 12:53
kartų.
_alvydas_ 2020-03-15 19:34
Truputį abejoju dėl teiginio apie sukimasi apie masės centą.
Na masės centras turbūt išlieka stabilus kai greičiai << c ,
bet tarkim imam 2 masyvius kūnus , o tečias pralekia arti vieno iš jų
tai mažojo trajektorija bus stipriai įtakota, judėjimas gali tapti visiškai neperiodinis.
Tas neperiodiškumas gali gautis bala žino koks.
Gal ir klimatui tai galėjo turėti įtakos, bet turbūt sunku modeliuoti tokį judėjimą,
kad nesutaria žmonės.
punktyras 2020-03-15 20:01
Šiaip jau kiek bebūtų skaičių po kablelio, joks kūnas nesisuka apie kitą kūną, o tik abu kūnai apie baricentrą. Tiesiog susitarimo reikalas, o Jupiterio ir Saulės baricentras vienintelių yra ne Saulės viduje.
AAA000 2020-03-15 23:30
reikalas tame, kad arti niekada nepralekia va jei pralektu - butu bobute su kiausias. bet nepralekia svarstykliu peties apskritimo principas. kuo ilgesnis petys, tuo maziau iskreipta trajektorija.
va kokios kometos su istempta orbita - ten poveikis butu labai didelis ir gali iskreipt trajektorija antras labai stambus kunas, jei pasimaisys salia. Zeme niekada nepraskris arti...
svetys 2020-03-16 08:32
Reiškia ir visoje Visatoje nebėra nė vienos žvaigždės apie kurią suktųsi palydovai
Aplamai visi žvaigždžių palydovai yra plokščiažemistų išmislai
Reiškia net ratas nesisuka ant rato guolio
Dieve, dieve kiek ne vietoje iterptas inžinerinis smulkmeniškumas gali ivesti absurdo į mokslines funkcijas...
bahuriux 2020-03-16 09:46
įdėjo nuoruodą į straipsnį kurio toks mandras pavadinimas, o tame straipsnyje viskas išdėstyta normaliai. O tu užsiciklinai tipo punktyras teigia, kad "žemė čemodano formos". Dieve, dieve iškur tokių trolių dar atsiranda t.lt čia jums nevieta.
svetys 2020-03-18 09:13
bahuriux 2020-03-18 10:31
Svety matau tau gana smarkiai progresavo. O kad įrodytum kad yra priešingai pateik savo skaičiavimus ir prognozes palei savo metodiką.. Jei imžinerinis (anot taves) pasaulėvaizdis yra arčiau to kaip realiai veikia gamta, tai tavo idealizuoti svaičiojimai neverti nei sudilusio skatiko. Tik pradinėse klasėse aiškinama kad planetos sukasi apie saulę , o saulė nejuda. Niekas ir neteigė kad planetos nesisuka apie savo žvaigždes, bet jos sukasi apie sistemos baricentrą.
Beja o apie ką sukasi binarinės žvaigždės anot gryno idealizuoto pilstologijos mokslo JF?
svetys 2020-03-19 07:42
Jei meluodamas abejojate nemeluokite, o jei jau meluojate tai neabejojate
punktyras 2020-03-19 08:00
Apie ką sukasi dvi vienodos masės dvinarės sistemos žvaigždės?
svetys 2020-03-20 08:19
TOS procedūros detalės.
T.y. tokios (nuo pirmaeilių iki nioliktos eilės) detalės:
„Saulės – planetų“ baricentro mechanizmai.
Planetų ir jos palydovų baricentro mechanizmai.
Saulės vėjas.
Meteoritų smūgiai.
.....
.....
Net tikimybė, jog jei visos Žemės varnos susirinks į vieną vietą, nuo to kažkiek pakis planetos centras, nuo to pakis Saulės Žemės baricentras ir t.t. ir pan.
Ir t.t.
---- ----
Vėlgi, ko gero, (kai kam) teks pakentėti kol visumos detalė taps viršesnė už visą visumą
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Iš prestižinio žurnalo atšauktas mokslinis tyrimas apie klimato kaitos priežastis: kas vyksta?