Mūsų keturkojai draugai nenustoja stebinti - labai greitai išmoko atpažinti sergančių COVID-19 kvapą ir paklaida yra itin žema  ()

Suomijoje mokslininkai priėjo išvadą, kad šunys pajėgūs pagal kvapą atpažinti koronavirusu užsikrėtusius žmones, rašoma ketvirtadienį paskelbtame Helsinkio universiteto tyrime.


Mokslininkai pradėjo dresuoti nustatyti COVID-19 šunis, kurie anksčiau jau anksčiau būdavo pasitelkiami diagnozuojant įvairius susirgimus. Po kelias savaites trukusių mokymų šunys išmoko pagal šlapimo kvapą atskirti žmones, užsikrėtusius koronavirusu arba neturinčius šio užkrato.

Pasak tyrėjos Annos Helm-Breckman, dirbančios Helsinkio universiteto veterinarijos fakultete, Suomijoje jau ilgą laiką naudojamasi puikia šunų uosle įvairioms žmonių ligoms nustatyti. Ji pažymėjo, kad gyvūnai greitai išmoko atpažinti koronavirusui būdingą kvapą.

„Turime daug patirties apmokant šunis atpažinti kvapus, susijusius su ligomis. Tiesiog fantastiška, kaip greitai šunys išmoko atpažinti naują kvapą“, – sakė ekspertė.

Tyrėjai taip pat pareiškė, kad nustatant koronavirusą naudojant šunis, paklaida yra tokia pati kaip ir atliekant dabartinius testus dėl koronaviruso.

Dabar Suomijos mokslininkai ketina išsiaiškinti, kiek ilgai COVID-19 persirgusio žmogaus organizme išlieka šiai infekcijai būdingas kvapas.

Specialistai mano, kad ateityje bus galima naudoti apmokytus šunis atliekant daugybę užduočių, pavyzdžiui, norint aptikti užsikrėtusiuosius slaugos namuose, oro uostuose ir kitose sienos kirtimo vietose.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(14)
(4)
(10)

Komentarai ()