Seniausia laiko kapsulė Europoje ir antra seniausia pasaulyje – rasta paslėpta Lenkijos bažnyčios bokšto smailės papuošime  ()

Seniausia laiko kapsulė Europoje – ir antra seniausia pasaulyje – rasta paslėpta Lenkijos bažnyčios bokšto smailės papuošime. Kapsulę, datuojamą 1797 m., darbininkai atrado renovuodami XVIII a. bažnyčią mažame Zembicių (Ziębice) miestelyje Lenkijoje, Žemutinėje Silezijoje. Atvėrę ją, miestelio valdininkai rado 200 metų senumo monetų ir vokiečių kalba užrašytų dokumentų, datuojamų 1797 m.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Dokumentuose – prie bažnyčios statybų prisidėjusių žmonių pavardės. Taip pat – asmeninis raštelis iš dviejų moterų, paaukojusių pinigus bažnyčios statyboms.

Viduramžiais Zembicės buvo vienos iš dviejų Silezijos kunigaikštysčių – Münsterbergo kunigaikštystės – sostinė. Kunigaikštystė buvo įkurta 321 m. ir egzistavo iki iki Trečiojo Abiejų tautų respublikos padalijimo 1795 m., tad kapsulė buvo paslėpta jau miestą valdant Prūsijos karalystei.

„Visi duomenys rodo, kad tai gali būti viena seniausių laiko kapsulių, rastų pasaulyje. Seniausia pasaulyje yra taip pat pat iš XVIII amžiaus, tik ji buvo rasta Bostone, JAV. Mūsų kapsulė yra tikriausiai dvejais metais jaunesnė už Bostono kapsulę“, – sakė miestelio meras Mariuszas Szpilarewiczius.

Šiuo metu rastieji dokumentai yra konservuojami ir verčiami, o vėliau bus eksponuojami.

Bostono laiko kapsulė buvo aptikta 2014 metais Masačiusetso Valstijos namuose, ji buvo paslėpta už paveikslo, kuriame vaizduojamas George'as Washingtonas, kertantis Delavero upę.

Kapsulėje tarp įvairių daiktų buvo ir sidabrinė plokštelė, kurioje buvo išgraviruota, kad kapsulę 1795 metais paslėpė Samuelis Adamas ir Paulas Revere’as.

Parenga pagal „Daily Mail“ ir „First News“.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(17)
(4)
(13)

Komentarai ()

Susijusios žymos: