Tokių vaizdelių neišvysite niekur kitur: Bahamų salose prie laivų galima išvysti plaukiojančias laukines kiaules - kas čia vyksta? (Video)  ()

„Kai kiaulės skraidys“ yra lietuvių liaudies posakis, sakomas tuomet, kai kalbama apie neįmanomus dalykus. Šį posakį keisti posakiu „kai kiaulės plaukios“ būtų klaidinga – prie vienos Bahamų salos plaukiojančios laukinės kiaulės yra gana įprastas vaizdas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Bahamų salas sudaro maždaug 700 salų, išsimėčiusių į pietryčius nuo Floridos valstijos JAV ir į šiaurę nuo Kubos. Viena tų salų – Staniel Kėjaus sala – yra nedidelis smėlėtas koralinis rifas.

Saloje gyvena apie 100 žmonių, jos dydis yra apie 5 kv. km. Saloje esantis Staniel Kėjaus jachtklubas yra šios ir aplinkinių salų laivybos centras. Apsilankymas šiame jachtklube yra vienintelė galimybė išvysti plaukiojančias kiaules.

Tiesa, ne pačiame Staniel Kėjuje. Netoli šios salos yra kita maža negyvenama sala, vadinama Big Meidžor Kėjaus sala. Tiksliau, negyvenama žmonių. Saloje gyvena pulkas laukinių kačių ir kelios laukinių kiaulių šeimos, iš viso apie 50-60 kiaulių.

Kiaulės, kaip žinia, ėda beveik viską, ką joms pavyksta nučiupti. Todėl jei į salą atvykę svečiai joms numeta, tarkim, obuolio graužtuką, jos jį su malonumu suės.

Bet dabar kiaulės jau nebelaukia, kol lankytojai pasieks salą. Bėgant laikui, kiaulės tapo vis labiau nekantrios. Jos išmoko, kad motorlaivių skleidžiamas garsas reiškia, kad tuojau jos gaus maisto.

Tai reiškia, kad jos pradėjo pačios kiekvieną kartą, išgirdusios atplaukiantį laivą, plaukti link jo per jūrą. Ko šiaip jau kiaulės nedaro.

Kaip plaukia kiaulės, galite išvysti žemiau matomame vaizdo klipe. Jos priplaukia prier pat laivo, plaukdamos šuniuko stiliumi, ir laukia, kol turistai, joms ką nors numes.

Būtent dėl šių kiaulių kasmet tūkstančius turistų vietiniai Staniel Kėjaus gyventojai dažnai plukdo link Big Meidžor Kėjaus salos. Juk tokio vaizdo nepamatysi daugiau niekur pasaulyje.

Galbūt jums kilo klausimas, kaip kiaulės apskritai apsigyveno mažoje tropikų saloje toli nuo žemyno. Į šį klausimą tikslaus atsakymo nežino niekas. Net vietiniai gyventojai žino tik legendas. Bet yra kelios teorijos.

Viena teorija sako, kad kadaise saloje sudužo laivas, kuris plukdė kiaules.

Kita teorija sako, kad kokie nors jūreiviai atplaukė į šią negyvenamą salą ir joje paliko kiaules, tikėdamiesi kažkada sugrįžti, bet taip ir nesugrįžo. O kiaulės išgyveno iš atliekų, kurias išmeta laivai.

Trečia teorija sako, kad Staniel Kėjaus ir kitų aplinkinių salų gyventojai tyčia nugabeno kiaules į salą, kad jos galėtų laisvai daugintis ir jiems nereikėtų patiems jų prižiūrėti ir maitinti, kol ateis laikas jas skersti. Jie nė nesitikėjo, kad kiaulės kažkada taps turistų atrakcija.

Paskutinė teorija yra pati realiausia – vietiniai gyventojai šias kiaulytes didelių švenčių Staniel Kėjuje metu išties mielai skerdžia, ir jų mėsa patiekama kaip delikatesas.

Beje, pastaruoju metu turistų srautas išaugo išpopuliarėjus „Instagram“ ir pastebėjus, kad nuotraukos su plaukiančiomis kiaulėmis susilaukia didelio populiarumo. Vietiniai dėl to irgi džiaugiasi – kiaules turistai nupeni kaip reikiant.

Tiesa, kartais netgi per daug – 2017 m. saloje buvo rasta kelios negyvos kiaulės, įtarta, kad jos galėjo apsinuodyti turistų siūlytu maistu ar net alkoholiu.

Parengta pagal „Now I Know“.

Aut. teisės: 15min.lt
(10)
(0)
(10)

Komentarai ()