Pasaulio laukia dar viena, bet visai kitokia pandemija  (1)

Milijonai žmonių praranda galimybę gauti sveiką maistą, o tai gali padidinti nutukimą visame pasaulyje ir sukelti naują pasaulinę pandemiją, pranešė „Bloomberg“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Juntinės Tautos prognozuoja, kad iki šių metų pabaigos daugiau nei 130 milijonų žmonių badaus, tačiau daug rimtesnė grėsmė išsivysčiusiose šalyse yra nutukimas.

Koronaviruso pandemijos metu žmonės visame pasaulyje neteko pajamų, todėl jie priversti taupyti pirkdami maistą, rinkdamiesi nesveiką, ypač greitą maistą.

Jau dabar antsvorio turinčių žmonių skaičius yra daug kartų didesnis nei badaujančių, tai akivaizdžiai pastebima išsivysčiusiose šalyse.

Šiuo metu du trečdaliai britų turi antsvorio arba yra nutukę. Todėl kas septintą mirtį šalyje lemia nesveika mityba, dėl kurios nuolat didėja medicinos išlaidos. Aiškinama, kad antsvorį turintys žmonės yra labiau linkę į diabetą, širdies ir kraujagyslių bei onkologines ligas.

Šiuo metu, remiantis JT vertinimais, trys milijardai žmonių pasaulyje negali sau leisti sveikos mitybos, o tai sukuria prielaidas antsvoriui atsirasti. Tai savo ruožtu yra panašu į naują pandemiją.

Jei nebus imtasi veiksmų, antsvoris ir su juo susijusios sveikatos problemos per ateinantį dešimtmetį padidins pasaulines sveikatos apsaugos išlaidas 1,3 trln. JAV dolerių per metus.

Aut. teisės: alfa.lt
(27)
(3)
(24)

Komentarai (1)