Po pasirodžiusios kritikos bus keičiamos traškučių „Pringles“ pakuotės: kas vyksta?  ()

Traškučių „Pringles“ pakuočių dizainas bus keičiamas po pasirodžiusios kritikos, kad jas perdirbti yra praktiškai neįmanoma. Išskirtinė cilindro formos traškučių pakuotė buvo pavadinta „tikru perdirbėjų košmaru“, rašo BBC.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Pringles“ pakuotė yra gan sudėtingos kontrukcijos. Ją sudaro metalinis pagrindas, plastikinis dangtelis, metalinis nuplėšiamas dangtelis ir folija išklotos kartoninės cilindro sienos.

Dabartinės pakuotės versija kelia ypač daug problemų perdirbėjams, nes joje sujungiama labai daug skirtingų medžiagų.

Perdirbėjų asociacija šių traškučių pakuotę kartu su „Lucozade Sports“ buteliu pavadino perdirbėjų piktadariais.

Taigi dabar „Pringles“ gamintojas „Kellogg's“ išbando paprastesnę skardinę traškučiams – nors ekspertai teigia, kad tai irgi ne sprendimas.

 

Apie 90% naujos skardinės sudaro popierius, o likę maždaug 10% yra polialinis (plastikinis) barjeras, kuris uždaro vidų, apsaugodamas maistą nuo deguonies ir drėgmės, galinčios pakenkti skoniui.

O kaip dangtelis? Kai kuriose „Tesco“ parduotuvėse bandomos dvi galimybės – perdirbamas plastikinis dangtelis ir perdirbamas popierinis dangtelis. „Kellogg's“ teigia, kad šie dangteliai vis tiek gamins savitą garsą – „pop“, susietą su produktu.

Simonas Ellinas iš Perdirbimo asociacijos BBC sakė: „Pringles pakuotė perdirbėjų požiūriu buvo blogo dizaino bastionas. Ši naujoji versija yra patobulinimas, ir mes tai iš esmės sveikiname. Bet jie vis tiek ketina palikti plastikinį dangtelį, kuris didina plastiko taršos problemas. Žmonės iškylose palieka juos ir jie patenka į upelius ar jūrą. Tas plastikinis dangelis irgi turi dingti“.

 

Tuo tarpu „Kellogg's“ teigia, kad traškučių pakuotė turi būti sandari, nes kitaip maistas bus sugadintas.

S.Ellinas teigė, kad polialiu padengta kortelė gali būti perdirbama, tačiau produktą reikės išbandyti perdirbimo gamyklose.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(15)
(6)
(9)

Komentarai ()