Hablas mums parodė visiškai kitokią Visatą: galingiausias kada nors sukurtas kosminis teleskopas švenčia jubiliejų ir NASA ta proga parodė 50 kvapą gniaužiančių naujų vaizdų (Foto)  ()

1990 m. balandžio mėn. mūsų Visata mums atsivėrė visiškai nauju būdu. Štai tada buvo paleistas ir dislokuotas „Hubble“ - galingiausias kada nors sukurtas kosminis teleskopas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Hubble“ veikia ištisus tris dešimtmečius. Švęsdama šį nuostabų etapą, NASA ką tik perdavė mums kosmoso turtus: 50 naujai apdorotų objektų vaizdų iš „Caldwell“ katalogo.

Kosminius objektus galima skirstyti įvairiais būdais. „Caldwell“ katalogas ypatingas tuo, kad jame yra tik objektai, kuriuos gali stebėti „kiemo astronomai“.

Griebkite teleskopą (arba, kai kuriais atvejais, užteks stebėti plikomis akimis), ir jūs patys rasite šiuos objektus naktiniame danguje.

Astronomo mėgėjo ir rašytojo sero Patricko Alfredo Caldwello-Moore'o sudarytas „Caldwell“ katalogas pirmą kartą buvo išleistas 1995 m.

 

„Sky & Telescope“, kuris skirtas papildyti „Messier“ 110 objektų katalogą, XVIII amžiuje sudarytą prancūzų astronomo Charleso Messier.

Messier sudarė savo katalogą iš nusivylimo. Jam buvo įdomu rasti kometas, o kataloge buvo sąrašas erzinančių dalykų, kurie nebuvo kometos.

Ironiška, bet tai pasirodė tikrai naudingas ryškių taikinių, į kuriuos turi pažvelgti astronomai mėgėjai, sąrašas, įskaitant ūkus, žvaigždžių spiečius ir netoliese esančias galaktikas.

„Caldwell“ katalogą, kuriame yra 109 objektai, sudaro 28 ūkai, 46 klasteriai ir 35 galaktikos, kurios nebuvo įtrauktos į „Messier“ katalogą, tačiau vis tiek labai domina visus, kuriems patinka naktį žiūrėti į dangų.

 

Džiugu, kai pats susirandi šiuos objektus ir matai juos už šviesmečių savo akimis. Džiugu lyginti savo pastebėjimus su tuo, ką Hablas matė savo žymiai galingesne „akimi“. Na, šie vaizdai tiesiog didingi.

Galite peržiūrėti daugiau nuostabių nuotraukų visoje „Caldwell“ kolekcijoje ir „Messier“ kolekcijoje NASA svetainėje.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(35)
(1)
(34)

Komentarai ()