Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
godevil 2021-01-11 12:19
Geriausia yra tai, kad net šiais laikais, kai karšto vandens temperatūrą palaikyti nėra jokių problemų, žmonės vis tiek renkasi tokį archaišką sprendimą. Straipsnyje pamirštama paminėti, kad naudojantis dviem atskirais maišytuvais praustuvas yra užkemšamas, prileidžiama norimos temperatūros vandens ir tada galima prausti rankas, veidą, skustis, skalbtis, nebūtina šalti ar degti.
vardasas 2021-01-11 19:53
anglai net nenori apie tai kalbeti, tiesiog kaip kokie nacionalistai, panasu kad nenori pripazinti to kas ne anglu sukurta.
Gediminas Jurgaitis 2021-01-13 12:39
Yra kelios priezastys kodel Anglijoje vis dar tiek daug (mazeja labai sparciai) namu ukiu turi atskirus kranus. Pradedant nuo pat pradziu.
Kai tik buvo pradetas ivedineti vandentiekis i privacius namus, buvo ivedamas tik saltas vanduo, o karsta vandeni visi vedesi individualiai daug veliau.
Pirmieji boileriai "boileriai" buvo paprasciausia backa palepeje kur susildavo nuo saules ir tiekdavo truputi drungno vandens. Vanduo daznai nebuvo keiciamas tad netiko gerti. Is esmes jis netiko niekam, nei indam plauti, nei praustis, nes daznai tokiame vandenyje atsirasdavo dumbliu, bakteriju ar net visokiu gyviu. Kai jau atsirado dujotiekis vandens sildytuvai truputi "pamodernejo", bet vistiek buvo pakankamai primityvus. Tai buvo tiesiog plieninis cilindras salia radijatoriu sildymo sistemos. Problema isliko daug maz ta pati, kadangi nerudyjancio plieno dar nebuvo, tai vandens sildymo cilindrtai greit rudyjo ir gadino vandeni. Deja zmones dar buvo tamsus ir nelabai kreipe nemesi i gydytoju rekomendacijas nenaudoti tokio vandens maistui gaminti, ko pasekoje Anglijoje buvo priimtas istatymas, kuris draude maisyti karsta ir salta vandeni. Anglai is esmes yra labai istatymus ir karuna gerbianti salis ir jeigu yra istatymas tai vadinasi jo reikia laikytis.
Dar vienas dalykas kuri verta pamineti yra vandens rezervuarai. Lietuvoje ir daugelyje Europos saliu yra tiekiamas arteziniu greziniu vanduo. Gi Anglijoje yra tiekiamas ezero vanduo. Taip, vanduo kuri mes cia geriame ateina is rezervuaro kuris yralabai didelio ezero dydzio ir atrodo jis ne kaip kitaip, o tik kaip ezeras. Be abejo jis yra isvalytas, bet visiek kartais paduoda dumblu ypac jei gyveni arciau rezervuaro. Taigi, seniau rezervuaru nebuvo daug teisingiau ju buvo apverktinai mazai ir vandens daznai truko tai vandeni reikejo taupyti. Todel prisileisti kriaukle vandens buvo daug ekonomiskiau nei tiesiog palikti beganti.
Koncervatyvumas. Anglai yra nepaprastai koncervatyvus ir savo salimi besididziuojantys, o ir tikrai turi kuo didziuotis. Po daugelio cia pragyventu metu, negaleciau pasakyti, kad anglai yra nacionalistai (kaip cia kazkas sake). Jiems patinka gyventi taip kaip gyveno ju tevai ir seneliai. Remontai cia yra daromi labai retai ir galeciau pasakyti gana prastai. Man buvo ir yra labai keista, kad net ir tie kurie yra labai pasiturintys, vistiek gyvena labai paprastai ir kukliai, musu akimis gal net apsileide. Bet cia yra visai kiti prioritetai, anglams labai svarbu bent pora kartu per metus isvaziuoti atostogu i uzsieni, kiekvienam seimos nariui tureti savo automobili ir kas vakara nueiti i puba, na gerai del paskutinio gal ir ne kiekvienam, bet daugeliui.
Netgi siandien vis dar galioja istatymas, kuris neleidzia maisyti silto ir salto vandens! Visi maisytuvai kurie yra oficialiai parduodami ir yra UK sertifikuoti isveda vandeni iki pat galiuko dvejais atskirais vamzdeliais, tai jei esate pakeles boilerio vandens temperatura sakykim iki 70C tai vanduo taip ir jauciasi, kad bega karstas ir saltas, labai keistas jausmas
vardasas 2021-01-13 17:53
del dvieju vamzduku isvedimo net nebuciau pagalvojes ir taip tikrai keistai atrodo kai teka lyg ir viena srove bet skirtingu temperaturu.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Apsilankę Jungtinėje Karalystėje nustebsite: kodėl čia kriauklėse būna du atskiri čiaupai?