Mokslininkai pranešė, kad JK plintanti COVID-19 atmaina dar kartą mutavo: virusas „įgijo supergalią“  (32)

Kembridžo mokslininkai praneša, kad pirmiausia Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atmainoje aptikta mutacija, vadinama E484K, aptikta ir dalyje vadinamosios Kento atmainos mėginiuose. Ši mutacija grėsminga tuo, kad gali padėti virusui išvengti imuninės sistemos atsako, rašo news.sky.com.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tyrėjai pastebėjo, kad atsispirti virusui su E484K mutacija, prireikė 10 kartų daugiau antikūnų, negu įprastinei Kento viruso mutacijai. Profesorius Ravi Gupta sakė: „Mūsų darbas rodo, kad vakcina greičiausiai bus mažiau veiksminga kovojant su E484K mutacija. Kento atmaina ir toliau įgis mutacijų, pastebėtų kituose susirūpinimą keliančiose atmainose, todėl turime pasirūpinti, kad naujos kartos vakcinos būtų atitinkamai tam pritaikytos“.

 

E484K mutacija buvo rastas 11 iš maždaug 200 000 mėginių, kurie buvo sekvenuoti.

Naujienų kanalo „Sky News“ mokslinis korespondentas Thomas Moore'as teigė, kad E484K mutacijos atradimas yra „nerimą keliantis įvykis“. Jo manymu, mutacijos atsiradimas gali sumažinti COVID-19 vakcinų efektyvumą ir taip pat gali reikšti, kad tie, kurie anksčiau buvo užsikrėtę, gali susirgti pakartotinai.

Pasak T. Moore’o, mutacija E484K reiškia, koronavirusas faktiškai „įgijo supergalią“, leidžiančią ne tik užkrėsti ląsteles, bet ir išvengti imuninės sistemos atsako.

 

„Mutacija pakeičia viruso formą, todėl antikūnai jo nebeatpažįsta. Faktas, kad ši mutacija buvo rasta kai kuriose Kento atmainos mėginiuose, yra visiškai netikėta ir didelį nerimą keliantis įvykių posūkis“, – dėstė T.Moore'as.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(40)
(10)
(30)

Komentarai (32)

Susijusios žymos: