Entuziasto sėkmė - vyras su matalo detektoriumi aptiko seniai prarastą Anglijos karaliaus karūnos dalį  (2)

Kevinas Duckettas metalo detektoriumi ieškojo lobių laukuose netoli Market Harboro miestelio Northamptonšyro grafystėje Anglijoje – ir aptiko ištisinę aukso figūrėlę, kuri, ekspertų manymu, yra seniai prarastos Anglijos karaliaus Henriko VIII (v.1509-1547) karūnos dalis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Iš pradžių pagalvojau, ar tik nebus čia sulamdytas aštuntojo dešimtmečio folijos indas, ar gal aukso spalvos pieno butelio dangtelis“, – K.Ducketas pasakojo laikraščiui „Sun“. – Detektorius užfiksavo labai stiprų signalą, tad pradėjau kasti – ir kasiau, kol radau... Ji buvo vos kelių colių gylyje“.

Vyras rado 2,5 colio (6,35 cm) emaliuoto aukso figūrėlę, kuri buvo pradingusi daugiau nei 400 metų.

1649 m. Oliveris Cromwellis panaikino monarchiją, nukirto galvą karaliui Karoliui I ir liepė karūną, kurią kadaise dėvėjo Henrikas VIII, išlydyti, iš jos metalo nukalti monetas ir šias parduoti – tačiau įsakymas nebuvo įvykdytas.

 

Pasak „Sun“, 344 karūnos brangakmeniai buvo išparduoti pavieniui, o kitos karūnos dalys buvo išsaugotos nepažeistos – bet jų niekas daugiau daugiau nebematė.

Karūną Henrikas VIII dėvėjo savo karūnavimo metu ir per 1540 m. vestuves su Ona Kleviete. Vėliau karūna buvo naudojama jo vaikų – Edvardo, Marijos ir Elžbietos, o vėliau ir Jokūbo I bei Karolio I – karūnavimuose.

Istorikai mano, kad fragmentas galėjo atsiskirti per karaliaus Karolio I pabėgimą – arba šis fragmentą užkasė, kad neatitektų O.Cromweliui.

Radęs fragmentą, K.Duckettas tvirtina greitai suvokęs, ką jis čia rado.

„Buvau matęs kopiją „YouTube“, bet ir nebuvau tuo tikras, – laikraščiui pasakojo lobių ieškotojas. – „Patraukiau į rūmus išsiaiškinti... Ir niekada nepamiršiu to jaudulio, kai priartėjau prie Didžiosios salės, kurioje laikoma kopija. Įėjau į kambarį ir mano figūrėlės identiška dvynė tiesiog spoksojo tiesiai į mane“.

 

Karališkųjų Istorinių rūmų vyriausioji kuratorė Lucy Worsley „Sun“ sakė: „Puiki žinia, kad po šimtmečių, praleistų žemėje, ši maža auksinė figūra dar kartą pasirodė. Nuostabu įsivaizduoti tikrąją jos istoriją“.

Fragmentas perduotas Britų muziejui.

Parengta pagal „New York Post“.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(13)
(0)
(13)

Komentarai (2)