Neįtikėtinai retas atvejis: aptiko elnią su plaukuotais akių obuoliais - kaip tai galėjo nutikti ir kodėl praktiškai aklas gyvūnas taip ilgai išgyveno? (Foto)  ()

Gamtoje galite rasti daug keistų dalykų, ypač gyvūnų karalystėje. Tačiau tai nereiškia, kad mes galime nustoti jais stebėtis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nauja „Quality Whitetails“, Nacionalinės elnių asociacijos žurnalo, ataskaita atkreipė mūsų dėmesį į labai retą atvejį – elnią su plaukuotais akių obuoliais.

Taip, jūs perskaitėte teisingai, elniui ant akių obuolių buvo užaugę plaukai.

„Aš per savo medžioklės žurnalisto karjerą esu pranešęs apie daugybę keistų elnių, ir jei visus juos surinkčiau į keistuolių pasirodymą karnavale, šis būtų pagrindinė atrakcija. Jei išdrįsi, ženk žingsnį į priekį. Pasižiūrėk, kaip atrodo elnias su plaukuotais akių obuoliais!“ – rašė žurnalistas.

Elnias buvo aptiktas judrioje gatvėje, atrodo, visiškai nežinantis, kad jį supa žmonės. Kai pareigūnai pagavo ir atvežė jį apžiūrėti į Džordžijos universiteto veterinarijos mokyklos Pietryčių kooperatyvo laukinės gamtos ligų tyrimo skyrių (SCWDS), buvo nustatyta, kad jis serga epizootine hemoragine liga (EHD).

 

Tai greičiausiai paaiškino, kodėl elnias vaikščiojo ratu ir jis nė kiek nejautė baimės dėl jį supančių žmonių. Pranešama, kad elniams, kenčiantiems nuo EHD viruso, būdinga aukšta temperatūra ir kiti dezorientuojantys simptomai. Bet tai nepaaiškina plaukuotų akių obuolių.

SCWDS pranešė, kad plaukuotos akys iš tikrųjų buvo „ragenos dermoidai“.

„Dermoidai yra choristomos tipas, kuris apibrėžiamas kaip normalus audinys nenormalioje vietoje. Atitinkamai dermoidams būdingas odos audinys, atsirandantis ant kūno kitoje vietoje nei oda“, – oficialioje SCWDS ataskaitoje rašė dr. Nicole Nemeth ir tyrimų technikė Michelle Willis.

 

„Ragenos dermoiduose, kaip ir šio elnio atveju, dažnai yra normalios odos elementų, įskaitant plaukų folikulus, prakaito liaukas, kolageną ir riebalus. Masės paprastai yra gerybinės (neinvazinės) ir įgimtos, greičiausiai dėl embriono vystymosi defekto.“

Ekspertai pridūrė, kad elnias greičiausiai gimė sveikas, o itin retą būklę ilgainiui įgavo. Tai paaiškintų, kodėl jam pavyko taip ilgai išgyventi, nepaisant to, kad jis iš esmės buvo aklas. Tai yra tik antras dokumentuotas ragenos dermoidų atvejis tarp baltauodegių elnių.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(10)
(5)
(5)

Komentarai ()