27 metų moteris pabudo kalbėdama su airišku akcentu - kas nutiko? (Video)  ()

27 metų Brisbeno gyventoja Angie Yen užaugo Australijoje, todėl kalba su šios šalies žmonėms būdingu akcentu. Bent jau kalbėjo - vieną dieną ji pabudo kalbėdama tarsi būtų iš Airijos.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Įsivaizduokite, kaip jaustumėtės, jei vieną dieną nubustumėte kalbėdami su akcentu. Aplinkiniai manytų, kad juokaujate, o jūs pats jaustumėte, kad vyksta kažkas keisto. Taip jaučiasi Angie Yen, kuri balandžio 28 dieną pabudo kalbėdama taip, lyg būtų iš Pietų Airijos.

Žinoma, jos akcento susiejimas su Airija yra subjektyvus dalykas. Ji niekada nebuvo Airijoje. Iš tikrųjų, tai nėra airiškas akcentas - tiesiog sutrikusi jos kalba jį primena.

Kas nutiko? Gydytojai pašalino Yen tonziles ir tai kažkaip pakeitė būdą, kaip ji kalba. Jos liežuvio padėtis burnoje nebėra tokia, kokia buvo anksčiau. Moteris teigia, kad niekaip negali atsikratyti naujo akcento. Tačiau tikėtina, kad su laiku ji prisitaikys ir vėl kalbės taip, kaip anksčiau.

 

Tai - įdomus svetimo akcento sindromo (FAS) atvejis. Dažniausiai šį sutrikimą sukelia nervų sistemos traumos ar insultas. Vėlgi, akcento priskyrimas vienai ar kitai šaliai yra subjektyvus - tai yra tiesiog sutrikusi kalba. 

 

2019 metais atliktas tyrimas parodė, kad FAS simptomai tęsiasi nuo 2 mėnesių iki 18 metų - viskas priklauso nuo nervų sistemai padarytos žalos. FAS nėra gydomas ir nėra pavojingas, nors žmonėms sukelia labai daug streso.

Yen atvejis yra kitoks, nes jokia žala nervų sistemai nebuvo padaryta. Ji teigia, kad patyrė daug streso, bet su laiku jos įprasta kalbėjimo maniera turėtų sugrįžti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(2)
(10)
(-8)

Komentarai ()