Lietuvos medžiai išėjo į protestą: originali akcija kviečia atkreipti dėmesį į miškų naikinimą  (3)

Sostinės Vingio parke lankytojus pasitinka medžiai, laikantys protesto plakatus, kuriuose kviečiama atkreipti dėmesį į beatodairišką atogrąžų miškų naikinimą bei skirti paramą „The Orangutan Project“ – orangutangų populiacijos išsaugojimui.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Akcija startavo praėjusį savaitgalį Vilniuje, o vėliau medžių protestai persikels į kitus didžiuosius Lietuvos miestus. Pasak iniciatyvą pradėjusios organizacijos „Žiedinė ekonomika“ vadovo Domanto Tracevičiaus, akcija siekiama paskatinti visuomenę neužmerkti akių prieš destruktyvią ūkinę žmonijos veiklą, dėl kurios itin sparčiai naikinami Amazonės, Centrinės Afrikos, Pietryčių Azijos miškų masyvai.

„Šia akcija norime pabrėžti, kad Lietuvos ir pasaulio miškai yra viena didelė šeima, tad rūpindamiesi vietos miškų išsaugojimu turime nepamiršti ir atogrąžų miškų, kurie jau keletą dešimtmečių brutaliai naikinami dėl žmonijos noro plėsti žemdirbystės plotus.  Naikinant atogrąžų miškus kyla pavojus biologinei įvairovei, o taip pat „išlaisvinamas“ anglies dvideginis, kuris sukelia šiltnamio efektą, kurio pasekmes kiekvieną dieną jaučiame vis labiau“, - teigė D. Tracevičius.

 

Aplinkosaugininkas pabrėžia, kad Lietuvos visuomenė vis labiau supranta miškų reikšmę – tą rodo ir aktyvus judėjimas, siekiant išsaugoti Lietuvos miškus. Tačiau svarbu suprasti, kad klimato kaita nepaiso valstybių sienų, todėl turime imtis veiksmų saugant pasaulio ekosistemą.

„Svarbu, kad kuo daugiau žmonių suvoktų, kad ir jie patys yra atsakingi už atogrąžų miškų naikinimą. Dar retas žmogus susimąsto, kad tokie produktai kaip palmių aliejus, soja kava ar kakava gali būti užauginti netvariai, ūkinėms plantacijoms iškertant miškus. Todėl raginame atkreipti dėmesį produktų sudėtį, vartoti tik tvariai užaugintą ir pagamintą produkciją“, - sakė „Žiedinės ekonomikos“ vadovas.

Protesto akcijoje dalyvaujantys medžiai laiko plakatus, raginantys pasirūpinti jų šeima atogrąžų miškuose. Plakatuose taip pat pateikiami konkretūs faktai, skatinantys praeivius susimąstyti:

  • Pusė pasaulio medžių iškirsta per pastaruosius 30 metų;
  • Kas 6 sekundes iškertamas futbolo aikštės dydžio miško plotas;
  • Dėl alyvapalmių plantacijų kasmet nužudoma iki 5.000 orangutangų;
  • Kasdien vienas medis deguonimi aprūpina 4 žmones.

 

Naudodamiesi išmaniuoju telefonu praeiviai taip pat gali skirti paramą organizacijai „The Orangutang Project“, besirūpinančiai orangutangų išlikimu. Visoms išlikusioms orangutanų rūšims gresia išnykimas dėl žmonių naikinamų miškų. 2016 m. pasaulyje laisvėje gyveno apie 100 000 orangutanų, o tuo tarpu 1973 m. jų buvo apie 288 500. Jeigu ir toliau bus kertami Borneo ir Sumatros miškai, manoma kad 2025 m. orangutangų gali sumažėti iki 47 000 individų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(2)
(4)
(-2)

Komentarai (3)