Specialistas perspėjo siekiančius išprakaituoti toksinus: viskas gali baigtis net mirtimi ()
Turbūt žinojote, kad mūsų kūnas turi savąją oro kondicionavimo sistemą, kuri įsijungia, kai pasidaro pernelyg karšta. Ši oro kondicionavimo sistema – prakaitavimas. Jūsų organizmas išskiria vandenį ant odos, kuris ima garuoti, kad sumažintų kūno temperatūrą iki normalios, daugmaž 37 laipsnių pagal Celsijų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Arkanzaso medicinos mokslų universiteto šeimos medicinos gydytojas Dr. Charlesas Smithas sako, kad 99proc. prakaito sudaro vanduo, taip pat nedidelis kiekis druskos, baltymų, angliavandenių ir karbamido. Taigi prakaite toksinų iš jūsų organizmo nėra, o teiginys, kad prakaitavimas gali išvalyti kūną nuo toksinų, yra mitas.
Dr. C.Smithas sako, kad išprakaituoti toksinų iš organizmo neįmanoma, kad ir kaip to norėtųsi ar kaip patraukliai tokia idėja skambėtų. Toksinus – tokius kaip gyvsidabrį, alkoholį ar narkotikus – pašalina žmogaus kepenys, žarnynas ar inkstai.
Kai kurie, norėdami detoksikuotis, naudoja pirtis ar saunas. Kai kurios amerikiečių čiabuvių kultūros iki pat šiol naudoja palapines-saunas, kaip labai svarbias apsivalymo ceremonijas. Tačiau dr. C.Smithas perspėja, kad tai gali kelti pavojų sveikatai ar net sukelti mirtį.
Jis sako, kad verčiant organizmą prakaituoti, ir tam naudojant karštį ar sunkią fizinę veiklą, inkstai ima saugoti vandenį – o kartu su juo sulaikyti organizme esančius toksinus.