Kas atsitiktų, jei staiga mirtų Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas - kam atitektų branduolinės valstybės „sostas“? Kandidatai vienas už kitą įdomesni (Video) (7)
Šiaurės Korėjai vadovavo trys vienas po kito einančios Kim šeimos kartos ir beveik neabejotina, kad šios tendencijos tęsimas išlieka ateities planu. Bet kokie yra kiti scenarijai?
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno sveikata labai domina Korėjos pusiasalio politinių ir saugumo pokyčių analitikus ir pasaulio žiniasklaidą.
Nors dauguma tokių žinučių yra paprasta bulvarinė žurnalistika, bet kokios žinios apie aukščiausio lyderio sveikatą sulaukia tokio didelio susidomėjimo, nes Kim Jong Unas yra šalies, ginkluotos branduoliniais ginklais, vadovas, kur bet koks nestabilumas gali sukelti didelių saugumo iššūkių.
Tai taip pat natūraliai sukelia spėliones, kas gali nutikti, jei Kim Jong Unas staiga mirtų. Bet kokią autoritetingą prognozę apie tai, kas gali įvykti pagal tokį scenarijų, sunku padaryti atsižvelgiant į didelį informacijos trūkumą. Vis dėlto, egzistuoja tam tikras santykinis tikrumas, kuris bent jau gali padėti parengti problemos analizę.
Visų pirma, tai yra dinastinis Šiaurės Korėjos vadovybės pobūdis. Šiaurės Korėjai dabar vadovauja trečiasis vienas po kito einančios Kimų šeimos dinastijos atstovas, ir beveik neabejotina, kad šios tendencijos tęsimas išlieka ateities planu. Beveik esame tikri, kad šalies vairą po dabartinio vadovo mirties, sieks perimti kitas Kim dinastijos narys.
Tačiau yra nedaug kandidatų, iš kurių gali rinktis Korėjos vadovybė. Nuo patekimo į valdžią 2011 m. Kim Jong Unas jau pakeitė savo šeimos valdžios rangus, 2013 m. pasiuntęs myriop dėdę Jang Song Thaek ir 2017 m. nurodydamas nužudyti savo netikrą brolį Kim Jong Namą.
Kim Jong Unas turi vyresnį brolį Kim Jong Čulą, nors vargu ar jis bus kandidatas į paveldėjimą: Unas perėmė iš brolio teisę į paveldėjimą tėvo Kim Jong Ilo nurodymu, nes kaip teigiama, Kim Jong Čulas niekada neparodė polinkio į lyderystę ir neparodė savybių, kurių galima tikėtis iš Šiaurės Korėjos lyderio.
Tęsinys kitame puslapyje:
Manoma, kad Kim Jong Unas su žmona Ri Sol Ju turi mažiausiai tris vaikus, iš kurių vyriausias yra berniukas. Vis dėlto manoma, kad Kim pirmagimis yra tik maždaug dešimties metų amžiaus, ir beveik jokios kitos viešai prieinamos informacijos apie jį nėra.
Kim vaikų paslaptis nėra neįprasta, tačiau greičiausiai praeis keleri metai, kol vyriausiasis iš Kim Jong Uno vaikų imsis bet kokio viešojo vaidmens. Tai daro jį mažai tikėtinu kandidatu į paveldėjimą artimiausioje ateityje, net jei tikėtina, kad jis yra ilgalaikis įpėdinis.
Tai pastaraisiais metais suteikia Kim Jong Uno seseriai Kim Yo Jong, daug matomesnį vaidmenį Šiaurės Korėjos vadovavimo aparate. Daugiausiai jos veikla yra susijusi su užsienio reikalais ir apėmė aukšto lygio diplomatines pastangas.
Net kai Kim Yo Jong karjera išgyveno pakilimus ir nuosmukius, įskaitant pastaruosius Korėjos Darbininkų partijos pažeminimus, ji išlieka labai įtakinga figūra Šiaurės Korėjos politikoje dėl savo ryšių ir artimos giminystės su Kim Jong Unu.
Tačiau Šiaurės Korėja išlieka labai patriarchaline visuomene ir nėra aišku, kaip Kim Yo Jong būtų priimta, jei ji perimtų valdžią. Vis dėlto bent jau iš dinastinės perspektyvos Yo Jong yra bene labiausiai tikėtinas pasirinkimas valdžios paveldėjimui.
Tačiau yra dar viena galimybė, kad į Šiaurės Korėjos vadovu taptų kažkuris partijos narys, kuris valdytų kaip regentas monarchijoje iki tol, kol Kim Jong Uno sūnus bus laikomas pasirengusiu perimti valdžią.
Neseniai buvo atskleista, kad vienas iš praėjusį sausį vykusio 8-ojo Šiaurės Korėjos partijos kongreso rezultatų buvo naujos „pirmojo sekretoriaus“ pozicijos sukūrimas, kuris Šiaurės Korėjos režime gali būti de facto antras asmuo šalyje.
Nors tai gali būti tendencijos, kai Kim, kuris dabar yra labai saugus savo valdžioje, perduoda daugiau atsakomybės savo pavaldiniams, tęsinys, ai taip pat gali būti, kad pozicija buvo sukurta atsižvelgiant į ateitį, jei staiga Kim taptų neveiksniu ar mirtų.
Kad ir kas nutiktų staigios Kim Jong Uno mirties atveju, be abejo, tai bus didelės įtampos ir nerimo laikotarpis Šiaurės Korėjoje, kol pasaulis akylai stebės valdžios perėmimą.