Viena keisčiausių vietų žemėje – nuošali dykuma su lyg kitos planetos peizažu: grybų formos dariniai, suakmenėję medžių kamienai ir randami priešistoriniai kaulai (Video)  ()

Tai kraštas, pilnas geologinių įdomybių – lyg kito pasaulio smailių, grybo formos uolienų, kurių „kepurės“, atrodo, prieštarauja fizikos dėsniams, taip pat priešistorinių fosilijų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šis neįprasta vieta net neatrodo kaip esanti Žemėje. Grybų formos dariniai kyšo iš uolėto žemės paviršiaus – lyg galingi medžiai iš kitos planetos. Tyrlaukyje randami ir suakmenėję medžių kamienai, priešistoriniai kaulai...

Bisti/De-​Na-Zin tyrlaukis plyti JAV valstijos Naujosios Meksikos šiaurės vakaruose. 2,6 tūkst. hektarų plotas yra tikras gamtos stebuklas tiek mokslininkams, tiek neįprastų vietų mėgėjams. Šie neįprastas uolienas vadina visaip – žemės piramidėmis, grybais, fėjų kaminais ir pan.

Neįprastą peizažą per 75 mln. metų suformavo smiltainio, skalūnų, argilitų ir akmes anglies sluoksniai. Uolienas fantastiškais meno kūriniais per milijonus metų pavertė vėjas, vanduo ir ledas, palaipsniui zulindami vieną sluoksnį po kito.

Dėl savo geologinio amžiaus ir klimato ši vieta gausi gyvūnų ir augalų fosilijų. Čia atrandama suakmenėjusių priešistorinių krokodilų, vėžlių, žuvų, dinozaurų liekanų. Pamatysite ir per ilgus amžius suakmenėjusių medžių – yra net ir tokių, kurių kamienai tebestovi su šaknimis.

 

Įspėjama, kad griežtai draudžiama fosilijas su savimi pasiimti, tačiau čia galima apsilankyti – nors tai ir nuošali vieta, ne taip lengvai pasiekiama. Bet tie, kas čia atvyksta, giria tyrlaukius už niekur kitur nesutinkamą keistą ramybę ir nežemiškus peizažus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(18)
(0)
(18)

Komentarai ()