NASA padidino tikimybę, kad asteroidas Bennu trenksis į Žemę – ir pateikė tokios galimybės perspektyvą  ()

Du statistikai pateikė asteroido Bennu pataikymo į Žemę per kitus 300 metų perspektyvą.


Lyg į taikinį užsimerkus

Net Harry Stamper tokia tikimybė tikriausiai patiktų.

NASA neseniai atnaujino prognozes, vertinančias tikimybę, kad asteroidas Bennu, vienas iš dviejų pavojingiausių mūsų planetų sistemos objektų susidurs su Žeme per kitus 300 metų. Nauji skaičiavimai rodo 1 iš 1 750 tikimybę, kiek didesnę, nei manyta.

Kosmoso agentūra, sekant namo dydžio uolieną nuo pat jo atradimo 1999-aisiais, savo prognozes peržiūrėjo, remdamasi naujais duomenimis.

Toks menkas galimybių pokytis, panašu, nelems tokio scenarijaus, kokį matėme 1998-ųjų mokslinės fantastikos katastrofų filme „Armageddon“, kuriame Bruce'o Williso vaidinamam Stamperiui su komanda teko bandyti susprogdinti didžiulį, masinį išmirimą Žemėje galinčio sukelti asteroido kursą.

 

(Lapkritį NASA dar planuoja paleisti misiją, kuria tikrins ar erdvėlaivis atsitrenkęs į didelį asteroidą galėtų pakeisti jo trajektoriją, jei kada prisireiktų.)

Tai kelia klausimą, ar reikėtų nerimauti dėl tokių tikimybių? Pateikėme jį dviems statistikos asoc. profesoriams – Lucas B. Janson ir Morgane Austern.

 
 

 

Jie pateikė Bennu susidūrimo su Žeme tikimybės palyginimo truputėlį žemiškesniais įvykiais pavyzdžius:

  • Mesti monetą ir pirmus 11 kartų iškristų herbas.
  • Bet kurių keturių žmonių gimimo tą patį mėnesį tikimybė (tokio atsitikimo šansas yra lygiai ⅟₁₇₅₀).
  • Mesti smiginį į lentą užsimerkus ir pataikyti į centrą.
  • Laimėti valstijos VaxMillions loteriją dvi skirtingas dienas, jei dalyvautų visi tai daryti teisę turintys suaugusieji ir bilietų traukimas vyktų kas sekundę.

Apibendrindamas Jansonas, sako, kad jei lažintųsi, statytų, kad viskas bus gerai. Tačiau vėl gi, priduria, jei suklystų, „prarasti pinigai mane jaudintų menkiausiai.“

Harvard University
scitechdaily.com

(24)
(1)
(23)

Komentarai ()