Kvantinis eksperimentas, galintis įrodyti realybės neegzistavimą

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Staska 2021-11-17 19:52
,, Tokia realybė, apie kokią mąstome, gali nebūti reali ". Apie kokia mastome ir kokia suvokiame gali buti nereali, bet fizikinis pasaulis nuo to egzistuoti nenustoja.
punktyras 2021-11-18 10:44
Kaip galime būti tikri, kad fizinis pasaulis egzistuoja? Fizinį pasaulį pažįstame per jutimus, tačiau jutimus sukelia jutimo organai, perduodantys elektros signalais paverstą aplinkos įtaką į smegenis. Nelikus jutimo organų ir siunčiant tik elektros signalus, smegenys jokio skirtumo nepastebės.( „Matrica“) Bet straipsnis apie „kvantinę“ ir „klasikinę“ realybę, tai yra, tariama, kad kažkas išties egzistuoja. Ir ieškoma, ar yra vieta (plytų siena), nuo kurios kvantinė realybė su visais susietumais ir superpozicijomis perleidžia raktus klasikinei realybei, kurią pažįstame ir mylime, ar tik dekoherencijai turime dėkoti už ją
Niemand 2021-11-18 11:10
Ne visai. Belo nelygybė (kurios pažeidimas yra įrodytas) sako, kad fizikinės realybės objektai yra arba nelokalūs (neturi abibrėžtos vietos/koordinačių) arba nerealūs (neturi apibrėžtos/konkrečios būsenos, sukinio impulso, masės ir t.t.) arba vienu metu ir nelokalūs, ir nerealūs. Šiuo atveju bandoma patikrinti, ar fizikinės realybės objektai yra realūs. Tą galima iliustruoti vargšo Šredingerio katino eksperimento "pratęsimu" pridedant stebėtoją, kuris stebi stebėtoją, kuris stebi katiną. Problema tame, kad tokią grandinę iš kvantinės mechanikos pozicijų galima tęsti iki begalybės, t.y. iš vienos pusės pati dekoherencija gali būti superpozicijoje (įvyko ar neįvyko dekoherencija priklauso nuo stebėtojo), o iš kitos pusės per tokią grandinę neišvengiamai pasiekiame makropasaulį. Jei tas pasitvirtintų, reikštų, kad fizikinės realybės objektai yra nerealūs.
Staska 2021-11-18 16:59
Tikrai, kad ,,Matrica'' O tai elektros signalas yra kitos - nefizinės materijos, negu žmogaus kūnas, kuriame taip pat sukuriamos elektrinės srovės ? Tai elementriosios dalelės ir fizikiniai laukai yra dvasiniai, ne fizikiniai / ne materialūs (kaip dvasia kokia) ?
punktyras 2021-11-18 17:14
Fizinės, tiesiog norėjau pabrėžti santykį tarp objekto egzistavimo ir jo egzistavimo suvokimo, kad tiesiog reikia daryti kažkokias prielaidas.
vanduo4 2021-11-18 21:37
Kas apskritai suprato koks tas kvantinis eksperimentas? Ar čia tik psichologinis eksperimentas be realybės - tipo vienu momentu užsimerkiu ir objekto nematau, o kai jau atsimerkiu jis jau kitoje vietoje, vadinasi jis yra kvantinėje superpozicijoje - dviejose vietose vienu metu? Tipo į realybę bandoma įterpti įsivaizdavimą ir tuomet gauti teisingą atsakymą? .: padėjau tušinuką ant stalo ir kai jo nemačiau, kažkas jį padėjo kitur ir dabar bandau suprasti kokiu būdu jis pakeitė savo poziciją? Arba kodėl jis yra kitoje vietoje ieškau savo elgesio klaidos visiškai atmesdamas galimybę jog čia įsikišo trečias asmuo, t.y. minėta plytų siena? Apie ką apskritai straipsnis?
svetys 2021-11-19 09:43
“ mikropasaulyje – tai tiesmukai nereiškia, kad žmogaus aplinka (makropasaulis) yra nereali. - Šiaip, pati iš savęs kvantinė dekoherencija negali išeliminuoti makropasaulių koherencijų. ...
Dannas3 2021-11-19 12:36
Galiu pabandyt atsakyt, aišku, nebūtinai teisingai pats supratau, beto straipsnį skaičiau prieš kelias diens, tai gal ką ne taip atsiminsiu. Kvantiniuose ekpermentuose rezultato baigtį įtakoja stebėtojas. Šio ekspermento esmė pašalint išorinius trikdžius. Tai bandoma padaryt, stebint vieną pusę ir kitos nematomos pusės rezultatus nupręsti pagal stebimos pusės duomenis. Bent jau aš maždaug taip supratau. Plytų sieną suparatau, ne kaip trečią asmenį, o kaip ribą arba paprastai tariant dalelių dydį, nuo kuriuos dalelės pradeda elgtis pagal klasikinę fiziką. Ekspermento esmė yra suprasti ar išvis toks dydis/riba egzistuoja. Galit pataisyt, jei nesamoningai samprotauju.