JAV karinės kosmoso pajėgos: Kinija ir Rusija atakuoja JAV palydovus „kiekvieną dieną“ (1)
Aukščiausias kosminių pajėgų generolas sakė, kad aukštoje orbitoje skriejantys JAV palydovai yra nuolat atakuojami Kinijos ir Rusijos, ir pridūrė, kad kosminėse lenktynėse Kinija gali pranokti JAV.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kosmoso pajėgų generolas Davidas Thompsonas „Washington Post“ sakė, kad grėsmės JAV palydovams tikrai auga ir plečiasi, o tai iš tikrųjų yra veiklos raida, kuri vyksta ilgą laiką. „Dabar tikrai yra daugybė būdų, kaip pakenkti mūsų kosmoso sistemoms.“
Thompsonas teigė, kad Rusija ir Kinija atakuoja JAV palydovus naudodamos nekinetinius įrankius – įrankius, kurie nedaro fizinės žalos, bet vykdo kibernetines atakas, naudoja lazerius ir radijo dažnio trukdžius palydovuose.
Vėliau jis pridūrė, kad JAV turėtų imtis atsakomųjų priemonių tais pačiais metodais, o ekspertai perspėja, kad bet kokia tolesnė žala padidins kosminių šiukšlių skaičių ir galiausiai suformuos į barjerą panašią struktūrą, galinčią įstrigdinti žmoniją.
Kalbėdamas apie kosmoso lenktynes, Thompsonas pabrėžė, kad Kinija sparčiai kuria naujas technologijas ir iki dešimtmečio pabaigos gali aplenkti Jungtines Valstijas kaip didžiausia kosmoso jėga pasaulyje, jei JAV neprisitaikys. Jis sakė: „Kinija neįtikėtinai sparčiai kuria operacines sistemas ir lenkia Rusiją. Mes vis dar esame geriausi pasaulyje pagal pajėgumus, bet jie sparčiai vejasi.“
Kadangi šalys po Antrojo pasaulinio karo konkurencines lenktynes iškėlė į kosmosą, jos labai slepia savo kosmoso veiklą, ypač tas, kuriose dalyvauja kariškiai. Kadangi daugelis su kosmoso programomis susijusių technologijų yra naudingos tiek civiliniams, tiek kariniams tikslams, kosmoso agentūros iki galo neišaiškino jų galimybių.
Remiantis daugybe pranešimų, tiek Kinija, tiek Rusija kuria kovinius palydovus, galinčius atakuoti kitus palydovus. 2020 m. liepą Rusijos kosmoso agentūra „Roscosmos“ atliko neardomąjį kosminio antipalydovinio ginklo bandymą, pranešė Jungtinių Valstijų kosmoso vadavietė. O Kinijos nacionalinė kosmoso administracija neseniai paleido raketą iš hipergarsinės transporto priemonės. Pentagono ataskaitoje nurodyta, kad Kinija kuria raketas ir elektroninius ginklus, galinčius atakuoti tiek aukštai, tiek žemai skriejančius palydovus.“
Laukia kosminiai karai? O gal jie jau prasidėjo?