Naujas tyrimas: COVID-19 mitais tikintys žmonės užsikrečia dažniau ir aišku, kodėl  (18)

Aklas žmogus dažniau įlipa į balą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ohajo valstijos universiteto mokslininkai atliko įdomią apklausą. Visi supranta, kad COVID-19 pandemijos informaciją sekantys žmonės, kurie pasitiki mokslininkų rekomendacijomis, yra šiek tiek atsargesni. Bet ar šie įsitikinimai juos apsaugo nuo užsikrėtimo?

Klausimas, galbūt, atrodo keistas. Tačiau net ir tie, kurie tiki įvairiais COVID-19 mitais, gali būti atsargūs. Supratimas, kad gali klysti, verčia ruoštis tos klaidos tikimybei. Aš manau, kad niekas neatvažiuoja, bet prieš eidamas per kelią vis tiek pažiūrėsiu į abi puses. Ir tai net nėra susiję su tuo, kokia sunkia liga laikote COVID-19. Galite manyti, kad tai - tik peršalimo lygio liga, bet vis tiek saugotis, nes norite išvengti infekcijos, kad galėtumėte keliauti.

Tačiau, atrodo, tokio atsargumo nebūna. Tie, kurie labiau pasitiki mokslu, užsikrečia rečiau - būtent tai atskleidė tyrimas. Taip yra dėl to, kad jie yra atsargesni - jie rečiau eina į masinius susibūrimus, naudoja asmeninio apsisaugojimo priemones. Taigi, mokslininkai konstatuoja - gera informacija saugo nuo viruso.

 

Bet mokslininkai neragina imtis aršaus įtikinėjimo taktikos - COVID-19 mitais tikintys žmonės įtikinėjimą priima kaip visiškai kitokį signalą. Tiesiog reikia kokybiškos, teisingos ir argumentuotos informacijos, pateikiamos empatiška forma. Kartais ta informacija bus skausminga - žmonėms teks sakyti, kad jų lyderiai juos, tam tikra prasme, išdavė. Galima netikėti niekuo ir vis tiek būti atsargesniems, nes galutinis tikslas yra gyvybių saugojimas.

(10)
(17)
(-7)

Komentarai (18)