Britai nori sujaukti rinką - ketina litį išgauti iš granito  (7)

Europoje beveik nėra ličio. Daugiausiai ličio išgauna Australija, Čilė ir Kinija. Gerokai mažiau ličio išgaunama Argentinoje, Zimbabvėje, Brazilijoje. Bet ir britai nori šio skanaus pyrago dalies.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ličio yra ne tik tose tolimose šalyse. Mažesni jo kiekiai yra aptinkami ir Europoje, bet dažnai ekonomiškai išgauti to ličio neįmanoma. Tačiau kompanija „British Lithium“ ketina tai pakeisti.

„British Lithium“ kuria planus išgauti litį iš Kornvalio granito. Žinoma, tai nėra lengva. Pats procesas yra pakankamai aiškus, tačiau kaip padaryti tai ekonomiškai? Australijos kasyklose ličio koncentracija yra keturis kartus didesnė nei Kornvalio granite.

Tačiau „British Lithium“ metodas gali paversti ličio gavybą Jungtinėje Karalystėje santykinai ekonomiška pramone. „British Lithium“ teigia, kad kompanijos naudojama technologija nereikalauja ypatingai aukštų temperatūrų, o tai leidžia sutaupyti energijos. Be to, ir chemikalų naudojama mažiau.

Žinoma, tas metodas, kurį „British Lithium“ tobulino ketverius metus, nėra atskleidžiamas. Tačiau pirmiausia granitas yra sumalamas. Tuomet paskatinamas kalcinacijos procesas santykinai žemesnėje temperatūroje. Išgaunamas ličio karbonatas, kuris skaidomas nenaudojant rūgšties. Reikia dar kelių žingsnių, kad būtų gauta naudojimui tinkamo grynumo medžiaga.

 

„British Lithium“ planuose - didesnė gamykla, galinti per metus pagaminti 21 tūkstantį tonų baterijoms tinkamo ličio karbonato. Siekiant ekonomiškumo, tokia gamykla būtų pastatyta visai šalia granito kasyklos. Žemėse, kur daug darbo jėgos dar visai neseniai dirbo anglies kasyklose, tokia gamykla būtų labai šiltai sutikta.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(50)
(1)
(49)

Komentarai (7)