Mokslininkai: lengvi COVID-19 atvejai sukelia netikėtą efektą – labiau pasireiškia vyrams

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

HardAxe 2022-01-13 13:36
O tu priimi normalų atsakymą? 16mln buvo ne vienos vakcinos, o bendrai. Niekas nežinojo, kuri veiks jei veiks. Argi ne patys verkėt, kad astra nesiskiepysit, J&J blogis ir t.t.? Argi nekiltų skandalas, jeigu seimūnai pasiskiepytų, o kaimo darbo jėgai vakcinų pritrūktų? Norėjai gauti vakcinas kada gavo visi (na aprt gudresnio Izraelio), ar kartu su bananų respublika? Todėl ir paskaičiuota, 2mln žmonių x 2 dozės x 4 tiekėjai, ar panašiai. Jei nori tikslios formulės, tiksliai pažiūrėk ko ir kiek užsakyta. Ir daugiau nebeklausinėk šito klausimo, atsakymą į jį gavai.
EEE 2022-01-14 09:07
... apie tai ir kalba, neaišku ar veikė, jei veikė tai efektyvumas nedidelis, bet dabar jau tikrai nebe...
HardAxe 2022-01-14 09:39
tiekėjas nepasiūlo atnaujintos vakcinos ir man įdomu. Klausimas ar dėl pinigų plovimo. Visi tie testai šiai dienai turbūt jau daugiau kainavo, negu vakcinos. Jie yra didesnė aukso gysla.
kestutisz 2022-01-14 11:17
Tai jau bus, gi visi žada šį ketvirtį. Gal net su pačia gamyba išvis problemų mažiausia - o su testavimu jau vargas. Pvz kaip ir iš ko dabar daryti kažkokias testavmų grupes kai anot piktų liežuvių neiškentė ir suskiepijo net tuos kur gavo placebą? Gaudyti "antivakserius", tikrinti antikūnius ir ant jų testuoti prievarta, bo ant jau suskiepytų išvis neaišku kokia prasmė testuot atnaujinimus (kai jie jau dalinai vistiek kažkiek apsaugoti, gal net visai nepastebimai prasirgo kokiui omicronu) ? :)
HardAxe 2022-01-14 11:35
fuck, nepagalvojau apie tai Galima nebent lygnti v1 vs v2 vakcinas ir jų atsparumus? Skaičiau, kad problemos su testavimais, bet galvojau tiesiog gaili pinigų testuoti, kai pardavinėja seną. omicronas tai beveik išsigelbėjimas. Suteikia imunitetą, greit plinta ir nėra toks bjaurus kaip senesnės versijos.
kestutisz 2022-01-14 11:45
Bet čia irgi gandų lygyje. Na taip, jau ten kažką ir CDC šneka, kad lengviau, ir net čia vietoje sergantys po PGR testo kažkaip gauna info, kad omicron ar ne, nors nelabai mačiau paaiškinimo kaip tai daro. T.y. visom kitom versijom reikėdavo daryti tas sekoskaitas (na ten kur ir tą lietuvišką Balbieriškio ar pan versiją rado) - o čia puf, vien iš nosies, labai greitai. Juolab mirštančių skaičius kasdien, bent pas mus, tai nelabai mažėja. Ir kiek žinau mirties atvejų aplinkoje - niekas nieko net netyrė, net nepasakytų kuria atmaina sirgo kas bent man nesuvokiama.
Niemand 2022-01-14 11:50
Nes kol kas panašu, kad esamos vakcinos suteikia pakankamą apsaugą nuo omikrono, ir atitinkamai developinti naują neapsimoka. Kur žurnalistai rašo, kad vakcina neveikia, tėra iš vienos pusės elementarus clickbait'as, o iš kitos pusės elementarių žinių stoka. Realiai turimas omenyje imuninio atsako efektyvumas - antikūnų ir virusinio baltymo cheminės reakcijos stiprumas ir jų koncentracija. Chemijoje tas reikalas vadinasi reakcijos greičiu. Jei ką, jokia vakcina nuo jokios ligos, o taip pat persirgimas jokia liga neapsaugo nuo reinfekcijos savaime, tik suformuoja "reagentus" (antikūnus ir jų "fabrikus"), kurie chemiškai neutralizuoja atitinkamą patogeną. Priklausomai nuo reakacijos greičio tai reiškia bet ką, nuo reinfekcijos neutralizavimo iki simtomų ir tapimo užkrečiamu, iki rimtos ligos (grubiai, kai viruso reprodukcijos greitis viršija neutralizacijos reakcijos greitį, pvz., nusilpusiam organizmui neturint išteklių pasigaminti pakankamai antikūnų pakankamai greitai). Omikrono ir esamų skiepų atveju pagal turimą kol kas skurdžią statistiką, kai kraujyje nėra pakankamo "gatavų" antikūnų kiekio, organizmas reinfekcijos atveju pats nespėja pakankamai greitai pasigaminti pakankamo kiekio antikūnų, todėl virusas spėja (laikinai) "įsitvirtinti" organizme, bet imuninė reakcija, nors ir pavėluota, sėkmingai neutralizuoja virusą, t.y. vidutiniškai statistiškai ilgalaikėje perspektyvoje viruso reprodukcijos greitis neviršija neutralizacijos reakcijos greičio (žmonių kalba - lengvi simptomai). Booster'is (vėlgi pagal dar labai ribotą statistiką) viso labo laikinai padidina "gatavų" antikūnų kiekį, t.y. laikinai pagreitina imuninį atsaką. Žiūrint individualistiškai, tas prasminga tik rizikos grupėms. Žiūrint epidemiologiškai, tas laikinai sumažina plitimą ir atitinkamai apsaugo sveikatos sistemą nuo (laikinos) perkrovos. Bet vėlgi tai gali būti tik ad hoc priemonė laikinai krizei suvaldyti. Visuotinis periodinis boost'inimas neįmanomas, nes vidutiniam sveikam žmogeliui ilgalaikėje perspektyvoje sumažintų imuninį atsaką prieš šiuo atveju covid'ą.
HardAxe 2022-01-14 12:29
o kodėl vakcina padeda nuo raupų, vėjaraupių, meningito, encifalito, hepatito - be pavėluotos mobilizacijos t.y. šūdino savaitės sirgimo? Čia viruso dauginimosi greičio specifika? Jei galvojant labai savanaudiškai, tai skiepytis verta, bet boosterių dažnumą retinti iki maksimalios ribos?
kestutisz 2022-01-14 13:31
Kai nėra statistikos visi pasvaičiojimai šakėm ant vandens. Pvz - kiek realiai sunkių atvejų sergant antrą ir daugiau kartų? Ar išvis sirgimu skaitosi jei tik ten kažkiek nosiaryklėj apsigyveno (giliau nepapuolė) ir imunitetas sudorojo per pora dienų? Ir ar tikrai pvz "koronoje" bėda jei žmogui šiaip su imunitetu blogai ir jei ne tas tai būtų sunkiai susirgęs ir nuo gripo/roto/etc? Yra gi kurie ir sportu užsiiminėjo - ėjo antikūnių tirtis po skiepo ir jų nebuvo, dalis gal persirgo ir ėjo dėl įdomumo (arba gp) - duomenys gi visų antikūnių testų yra e-sveikatoje, bet nemačiau jokių bandymų surišti tuos duomenis su realiu sirgimu/mirtimis po to. Nors jau 2(!) metai kaip duomenys tai yra.
Niemand 2022-01-14 14:13
Čia daug faktorių: - imuninė sistema "nerimtai žiūri" į visą koronavirusų šeimą, nes tradiciškai tai labai dažni, bet nerimti peršalimai, dėl to ilgai nelaiko antikūnų kraujyje (raupų, hepatito, tymų laiko dešimtmečius); - tipinis į organizmą patenkančio viruso kiekis didelis palyginus su pvz hepatitu; - omikrono atveju dar antikūnai su virusu silpnai rišasi. Su vėjaraupiais, beje, situacija gana nedaug skiriasi nuo coronos.
karoly 2022-01-15 14:06
wow atrodo zmones pradeja placiau mastyti ir apie visokias galimybes pagalvoti o tas covid pcr testas tikrai tixlus ?
AAA000 2022-01-15 17:28
nemanau. virusai daug mazesni ir ju kiekiai milziniski. imunitetas tiesiog naudoja kitokius ginybos mechanizmus. o ne "nerimtai ziuri". citokinu audra - kai "paziuri" - tai net uzlenkt organizma gali. ir tu sakai cia "nerimtai imunitetas ziuri"? manau nesuvoki , ir tiek. as manau geriausias variantas siai dienai pries virusus: tyrimai+skiepijimas. tyrimas turi ivertint imuniteto aktyvavimo bukle. o tada paskaiciuojama vakcinos doze ir laika kada ja mazdaug reiktu panaudot. INDIVIDUALUS rekomendavimas. o ne politikeliu svaigimas - siandien dvi - rytoj trys, ir visi ciulpkit konservams ir kazkokiais suknistais GP mojuokit ... vakcinos turi but realiai uzperkamos atnaujintos versijos pagal stamus, o ne kist pasenusias principe prievarta ir spaudimais... pvz jei nukrinta veiksmingumas maziau 50% - aplamai salint tokia vakcina is siulomo meniu. ir viskas turi but tik savanoriskai. tie kur nesiskiepija - tiesiog perskaiciuot rizikas ir sveikatos draudimo imokas padidint atitinkamai. jei platintojas - kelis kart pakelt. o jei sedi koks uzkampy ir saugiai elgiasi, karantinuojasi galima sakyt savo gyvenimo budu savanoriskai - tik siektiek didint. kai atsiranda gydymas/vaistai - vel perskaiciuot - mazint gydymo imokas. elementarus ir logiski veiksmai. pagal situacija. va ir viskas ko reikia pagal mane. daba esantys valdzioje vaizduoja nobelio lauretus - o realiai daro vien zala, arba nieko nedaro ir tik trukdo...
AAA000 2022-01-15 17:55
as manau labiausiai skiepytos salys labiausiai rupinasi pilieciais. labiausiai testuoja ir priziuri. ir ten tiesiog tikslesne statistika. ne "vyrauja", o padetis geriau istirta ir duomenys prieinami. technoologiskesnes salys ir tiek. pas mus gi irgi "pagal pozymius" pradzioje nustatinejo telefonu. daba kaip ir uzsirauke sita "siuolaikine pazangiausia" lietuviskos medicinos praktika bet tyrimu manau vistiek per mazai vyksta. as pvz buciau uz du nemokamus PGR testus pries kisant trecia skiepa. sakykim tokia taktika: po 6 menesiu pirmas PGR. ivertina imuniteta - paskaiciuoja laikotarpi kada "issiaktyvuos" - tada nustato data sekanciam testui. antras testas privalomasis. o toliau - skiepiniesi treciu - arba didinam sveikatos imokas. kurie susiskiepija treciu - vel prasitesia. o jei sakykim nesusiaktyvavo - cia jau tirt rimnciau - kame galima beda. ir statistika turi but ne "kiek priskiepinta", o kiek realiu laiku su pakankamu imuniteto sudirginimo pries covid19 lygiu, kiek nedalyvauja, ir t.t. daba bereiksme statistika vartalioja VISA ziniasklaida... vyksta totalinis grybo pjovimas ir zoles dazymas vyriausybes lygmeniuu dar matai stebisi, kad nusvilpineja... TURI liaudis tam pagrindo. ir cia ne fasistai puola ir ne rusai ir net ne KINIECIAI - kaip galvoja sumautas broileriukas
bahuriux 2022-01-16 00:26
Ar jūs dar nesusivokiat, kad omikron atmaina yra tik kaip peršalimas, taip kaip ir kiti coronavirusai ne sars-cov-2. Beto skiepai niekaip neveikia prieš omikron, o jūs vistiek savo logikos "perlus žarstot", neveikia bet skiepykimės, WTF? Ar jūs daug testuojatės ir skiepijatės nuo likusių 300 rūšių peršalimo virusų. Gripo piktesnis varinatas gali ir 0,3-0,6% mirtingumą pasiekti ir taip jau daug kartų buvo, ką jūs darote dėl to ir dėl kitų peršalimo virusų? Davai susibadykit po 300 skiepų 3 kart metuse. Nesinori, o kodėl?