Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Seip 2009-12-11 13:56
Laikas gydo tokias baimes, tiksliau smegenims reikia daugiau laiko apdoroti tokia informacija ir rasti sprendima kaip pasalinti baimes jausma.
Toks procesas vyksta kiekviena karta kai zmogus miega (gilaus miego fazeje).
immortallt 2009-12-11 14:51
Kartais ne visi zmones nori atsikratyti baimes, o naudojasi kaip skydu ir tiek.
Borland 2009-12-11 16:35
Ne visada laikas gydo baimes, laikas galbūt gydo žaizdas. Ir nemanau kad smegenys specialiai stengiasi pašalinti baimės jausmą, juk jos galvoja, kad ta baime pagrįsta, ji vis tik neatsirado iš niekur nieko. Tačiau kai sukuriama analogiška situacija, tik šį kartą nepavojinga, smegenys ja patiki, tačiau vėlgi... jei blogai besibaigianti situacija įvyko viena karta ar daugiau, gerai besibaigianti situacija įvyko vieną kartą tai aišku, kad smegenys nežino kuo tikėti sekanti kartą, dėl to reikia patvirtinimo, t.y. pakartojimo per kuo trumpesnį laiką, kol dar pirminiai pojūčiai neišblėso, nes įvykis įstringa tuo giliau, kuo stipresni jausmai.
Elementarus pavyzdys su vorais, žmonės šia baime patiria dar vaikystėje, dėl to ir ima bijoti voru ir nors laikui bėgant, suaugęs jis gali įtikinėti save, kad nėra jų ko bijoti, ta baimė vistiek išliks praėjus nors ir 30 metų, tačiau mano galva, jei jis prisiverstu ta vorą paimti į rankas pora kartų į rankas ir tuo metu įtikinėtu save, kad jis visai nepavojingas, tai kaži ar jis ateityje dar bijotu vorų.
Bet vėlgi šie mokslininkų eksperimentai, tik parodo kokie buvo protingi seniau žmonės, kurie be jokiu mokslinių įrodymu tai suprasdavo, juk posakis kad norint įveikti baimę, reikia pažvelgti jai į akis egzistuoja jau seniai.
Išvada: smegenims reikia ne apmastymų, o įrodymu. O į atmintį įsirašo visi įrodymai kuriais mes tikime (tai tarsi filtras kurį kontroliuoja samonė), tiek blogi tiek geri, tiesiog paskutiniai užtvirtinti įrodymai dominuoja, bet visiškai neištrina paneigto įrodymo, jis labai greitai gali būti gražinamas.
Tommix 2009-12-12 00:30
Tai nera kazka snaujo BBC net yra dokumentini filma sukure sia tema, ir apie metoda. gyditi postsresini sindroma..
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Mokslininkų manymu egzistuoja „šešių valandų langas“ baimės prisiminimams ištrinti