Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
PolarStar 2009-12-16 19:22
Tarantulo ukas yra didziausias molekulinis debesis. Nors maciau daugybe sio uko nuotrauku, si tikrai unikali, nes uko gelmeje is arti isryskeja zvaigzdedaros sritys.
cesna 2009-12-16 19:25
Nuostabi nuotrauka
enzim 2009-12-16 19:28
Atrodo, tarsi būtų papilta brangakmenių
Fostil 2009-12-16 23:21
Is ties ispudinga nuotrauka, puikiai papuose mano desktopa.
Paberzis 2009-12-17 00:12
Nuostabi nuotrauka Teko išsisaugoti gražių nuotraukų archyve
Tačiau nuotrauka priminė vieną man aktualų klausimą - kodėl daugelyje dangaus nuotraukų arčiau esančios žvaigždės turi keturis ilgus spindulius, o toliau esančios atrodo kaip priklauso - apvalios? Ar taip gaunasi dėl fotokameros matricos ar dėl kokių kitokių priežasčių?
enzim 2009-12-17 01:44
Tik nepagalvok, kad pats pažiūrėjęs per 10m skersmens teleskopą tokį spalvotą vaizdą pamatysi. Šios spalvotos nuotraukos gaunamos dirbtinai ant optinio spektro uždėjus santykinėm spalvom išreikštus, plika akim nematomų imfraraudonųjų ir ultravioletinių spektrų vaizdus, o jei reikia tai uždeda ir rengeno ar gama spektro dalių vaizdus nuspalvytus atitinkamom spalvom.
Tavo klausime yra ir atsakymas. Norint, kad tolimesnių žvaigždžių vaizdas gautūsi kiek galint kokybiškesnis, artimesnių žvaigždžių vaizdas gaunasi pereksponuotas, t.y. apauga spinduliais, o tai ir iš viso gaunasi priekį didžiulis blynas, kuris užstoja tolimesnį vaizdą, todėl naudojamos skaimeninės vaizdo koregavimo- filtravimo sistemos, kurios nuima tuos visus blyksnius. Taip maksimaliai supaprastinus būtų galima paaiškint .
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Hubble teleskopas nufotografavo nuostabaus grožio Tarantulo ūką (Video)