Jungiamojo audinio teorija arba dar vienas "kitoks" požiūris į žmonių gydymą  (6)

Ritimąsi žemyn gali sustabdyti tik naujo lygio medicina, jungianti tradicinius ir netradicinius gydymo būdus, matanti ir gydanti ne vien tik žmogaus kūną, bet ir jo dvasią - taip yra įsitikinę daugelis netradicinės medicinos atstovų. Pristatome vieną iš tokios medicinos šakų - medicinos mokslų daktaro profesoriaus Aleksandro Aleksejevo sukurtą naują integruotą jungiamojo audinio teoriją.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ateities medicinos pamatai

Maskvoje gyvenančio ir dirbančio žinomo medicinos mokslų daktaro profesoriaus Aleksandro Aleksejevo kabineto duris dažniausiai praveria žmonės, išbandę įvairius gydymo būdus ir praradę viltį pasveikti.

Gydytojas, daugiau nei 20 metų išdirbęs garsiajame N.Sklifosovskio greitosios pagalbos mokslinių tyrimų institute, sukūrė naują integruotą biologijos ir medicinos jungiamojo audinio teoriją. Taip, pasak specialistų, A.Aleksejevas realizuoja medicinos tėvo Hipokrato principą - „Gydyti ne ligą, o ligonį“.

Šios teorijos esmė – šimtus ligų nulemia žmogaus jungiamojo audinio nepakankamumas. Daugybė dabar gydomų ligų – tik ledkalnio viršūnė. Jos „kabinasi“ viena į kitą apsunkindamos viena kitos eigą ir galiausiai – sunkiausios chroniškos patologijos. Atskiras ligas gydyti per daug brangu ir beviltiška. Pirmiausia reikia atkurti jungiamąjį audinį, o tuomet žmogui grįš sveikata.

Ši jungiamojo audinio teorija neatsiejama nuo trejybės dėsnio – šiuo atveju kūno, sielos ir dvasios vienybės. Anot profesoriaus A.Aleksejevo, žmogui padėti pasveikti galima tik suvokiant jį kaip vientisą visumą ir pačiam ligoniui ugdant tokį požiūrį.

Prieš penkiolika metų sukurta integruota jungiamojo audinio teorija jungia daugybę koncepcijų – bioenergetinę, psichosomatinę, homeopatinę, evoliucinę ir kt. Ir būtent tai nulemia šios teorijos sėkmę gydant ligonius.

„Nesusiejus medicinos, gydymo bei gyvenimo filosofijos ir tuo neįtikinant žmonių, jų gydymas tėra tuščias darbas. Kaip sakė Hipokratas, gydytojas filosofas prilygsta Dievui“, – tvirtina A.Aleksejevas. Būtent dėl to keliasdešimt knygų išleidęs gydytojas į bendraautorius įtraukia psichologą ir filosofą.

Kaip pastebi mokslininkai, integruota jungiamojo audinio teorija, jungianti visas ligšiolines, naudos žmonijai duos ne mažiau nei Hipokrato, I.Pavlovo ir I.Sečenovo, H.Seljė ir kitų žymių mokslininkų fundamentalūs darbai. A.Aleksejevo atradimas pirmą kartą suteikia mokslinį pagrindą naujai integruotai medicinai ir praktiškai pritaikomas gydant ligas bei užkertant kelią joms.

Ši teorija turėtų iš esmės pakeisti supratimą apie žmogaus sveikatą ir gydymą XXI amžiuje, medicinos ir biologijos mokslą.

Nuo ko priklauso karjera?

„Esu įsitikinęs, kad žmones gali ištikti dinozaurų likimas, ir jie žus ne nuo atominio karo, AIDS ar vėžio, o dėl to, kad jungiamasis audinys prarass evoliucinio prisitaikymo funkcijas. Nuo jungiamojo audinio būklės priklauso žmogaus sveikata, organų veikla, imuninė sistema, gebėjimas prisitaikyti, atsparumas stresui, mąstymas, gyvenimo būdas ir jo kokybė, karjera“, – VL sakė tūkstančiams žmonių gyvybes išgelbėjęs ir iš nesibaigiančių ligų rato išbristi padėjęs gydytojas.

Jungiamasis audinys (kaulai, kremzlės, kraujas, limfa ir t. t.) sudaro 85 procentus bendros kūno masės. Jis, kaip ir vanduo gamtoje, užtikrina gyvybines funkcijas.

Pasak profesoriaus, būtent jungiamasis audinys nulemia kitų audinių – nervinio, epitelinio, raumeninio – darbą, juos reguliuoja, maitina, valo. Dėl jungiamojo audinio nepakankamumo išsivysto daugybė ligų – net 90 proc. visų žmogaus organizmo patologijų.

Besilaukiančios motinos jungiamojo audinio būklė turi įtakos vaiko sveikatai. Profesionaliai įvertinus dvejų metukų vaiko jungiamąjį audinį, galima numatyti jo protinių gebėjimų, charakterio vystymąsi.

Kaip žmogus sugebės prisitaikyti visuomenėje, save realizuoti, įveikti įtampą ir stresus, taip pat priklauso nuo jo jungiamojo audinio būklės. Pasak Nobelio premijos laureato mokslininko I.Mečnikovo, žmogus tiek senas, kiek senas jo jungiamasis audinys.

Be to, reikia atkreipti dėmesį, kad jungiamasis audinys – tarsi „vidinis daktaras“, gebantis žmogui priminti sveiko organizmo būseną. Akivaizdu, kad jungiamojo audinio vaidmuo žmogaus organizme – didžiulis.

Gydo žodis, mintys ir žolės

„Yra trys ginklai gydant žmogų: žodis, žolė ir skalpelis. Žolės ir iš jų pagaminti preparatai ir maisto papildai – pats svarbiausias elementas šioje grandinėje, aukso vidurys“, – sako A.Aleksejevas.

Tyrimai rodo, kad žemė nualinta, maisto produktai praradę energetinę vertę. Dėl to žmogaus organizmui stinga reikalingų medžiagų. Gydydamas savo pacientus, profesorius daug dėmesio teikia natūraliems preparatams, sudaro specialias gydymo schemas.

Teikdamas didelę svarbą maisto papildams, gydytojas itin akcentuoja ir žodžio bei minties galios poveikį sveikatai ir gyvenimui apskritai. Pacientams profesorius taiko ir savo kartu su kolegomis sukurtą meditacijos (autotreningo) metodiką. „Psichoanalitiko, profesoriaus ar paprasto gydytojo pirmoji užduotis – įkvėpti ligoniui optimizmo. Malonios mintys itin gerai veikia jungiamojo audinio savireguliacijos centrą. Organizmas susibalansuoja ir ligos pradeda trauktis. Reikia išmokyti iš galvos išmesti erzinančius pojūčius, pokalbius, nutikimus. Nieko naujo nepasakysiu, kad nuo vėžio išsigydo tik optimistai. Ir šią tiesą patvirtina praktika“, – aiškino A.Aleksejevas.

Profesorius pabrėžia, kad pagrindinis gydytojas – pats ligonis, o medikas – tik kūno ir dvasios mokytojas. Gydytojas pastebi, kad dauguma pacientų nėra pasirengę nei morališkai, nei psichologiškai imtis atsakomybės už savo sveikatą. Jie tikisi, kad juos pagydys gydytojas, ir tai padarys greitai.

Liga – kaip chameleonas

Profesorius A.Aleksejevas įsitikinęs, jog žmonijos ritimąsi žemyn gali sustabdyti naujo lygio medicina, jungianti tradicinius ir netradicinius gydymo būdus, matanti ir gydanti ne vien tik žmogaus kūną, bet ir jo dvasią.

Žmonės vis dažniau serga, plinta sunkios ir paveldimos ligos. Maža to, Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, nuo 1970 metų atsirado net apie 40 naujų grėsmingų ligų.

Kaip jas įveikti ir valdyti? Kurgi nesėkmingo gydymo priežastis? A.Aleksejevui apmaudu, kad daugybė mokslininkų ir siauros specializacijos specialistų dar nekelia tokio klausimo. Todėl perversmą medicinoje siūlančiai mokslininko teorijai skintis kelią nėra lengva.

Šiuolaikinė medicina vis labiau skaidoma į siauras specializacijas, o ne integruojama. Pasak A.Aleksejevo, nereikia nuneigti chirurgijos, ginekologijos ir kitų medicinos sričių svarbos, tačiau siaura specializacija negali būti gydymo pagrindas.

Jį turėtų sudaryti integrali, sisteminė – jungiamojo audinio - medicina. Turėtų atsirasti nauja profesija – integralios medicinos gydytojas.

„Išoperuojame apendicitą, anginą, gydome plaučius, inkstus. Siauros specializacijos gydytojai nesusimąsto, kas vienija skirtingus negalavimus. Turime suprasti, kad liga visada vystosi daugybėje organų, ji tik keičia savo veidą kaip chameleonas. Todėl tik sisteminis požiūris ir būtent jungiamojo audinio stiprinimas gali išgydyti žmogų. Pamaitinus, sustiprinus ir išvalius jungiamąjį audinį, kuris, primenu, sudaro 85 procentus bendros kūno masės, ligos pasitraukia, žmogus sveiksta. Štai kur slypi esmė!“ – tvirtina profesorius A.Aleksejevas.

Maža to, laiku sustiprinus jungiamąjį audinį, galima užkirti kelią daugeliui galimų ligų, tarp jų ir paveldimoms, kurios linkusios pasireikšti kritiniais periodais.

Gydytojai tapo mirties įkaitais

Kalbėdamas apie šiuolaikinės medicinos neveiksmingumą, bendrosios praktikos gydytojas, chirurgas A.Aleksejevas atkreipė dėmesį į paradoksą: medikai maždaug 10 – 20 metų trumpiau gyvena nei jų pacientai! Apie šią problemą jis rašo knygoje, kurią pavadino „Gydytojai – mirties įkaitai“.

Dideli darbo krūviai, didelė atsakomybė, ligonių skundai ir kančios gula ant gydytojų pečių. Gydytojams nėra palanki ir valstybinė medicinos politika.

Būsimiesiems medikams dar universitetuose įteigiama, kad sergančiųjų gyvenimas – jų rankose. Tai tik padidina jų atsakomybės naštą, o gydymo rezultatai nuo to negerėja. „Šiuolaikinėje medicinoje egzistuoja praraja tarp gydytojų ir pacientų. Ir šią prarają gali įveikti tik integrali medicina. O tam pagrindą suteikia nauja jungiamojo audinio teorija“, – įsitikinęs profesorius A.Aleksejevas.

Apie netradicinį požiūrį į dabartinę mediciną mes jau esame viena straipsnį, tik jame akcentuotas mūsų vidinis požiūris. Bet yra daug panašumų ir su šia teorija - jei ji patiko, galite paskaityti ir aną straipsnį.

Vida Tavorienė

Valstiečių laikraštis

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(4)
(1)
(3)

Komentarai (6)