ŽIV vakcinos tyrimai – aklavietėje

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Anonymous 2008-02-19 00:43
gamta valosi visais ymanomais budais
Anonymous 2008-02-19 08:29
o ar ne patys mokslininkai ir paleido ta ziv virusa.. bent jau kiek esu girdejes, kad kazkada siuo virusu sirgo tik bezdziones, o zmones beeksperimentuodami kazka ten pridirbo.
Anonymous 2008-02-19 11:49
nuo bezdziones uzsikrete zmogus ;]
sz520qm 2008-02-19 14:01
Būtų daug šauniau, ji būtų pateikiami patys faktai, o ne 'girdėjau', 'manau' stiliaus argumentai. Iš wikipedijos: A variety of theories exist explaining the transfer of HIV to humans, but no single hypothesis is unanimously accepted, and the topic remains controversial. http://en.wikipedia.org/wiki/AIDS_origin (ten pat ir teorijos surašytos) Pasitikrinkime faktus, prieš sakydami...
enzim 2008-03-02 21:14
Ko čia vaipytis, įkando to ir užtenka, kad apkrėstų. Prancūzų mikrobiologai su AIDS simtomais susipažino dar šešesdešimtkažkelintais metais, kai vienos genties sunkiai sergantį vadą(lygtai iš Kongo) atvežė i Paryžių gydyt. Bet tai buvo pavieniai neišaiškinti ligų atvejai( ne visi Afrikoj vadai), atgulę ligų istorijų archyvuose. Šios istorijos iš naujo buvo atrastos, kai JAV kilo epidemija. Pasidomėjau mūsų imuninės sistemos evoliucija. Pasirodo ji yra ilgos kovos tarp mūsų organizmo gynybinių sistemų ir virusų, retrovirusų,bakterijų ir kitų ligų sukėlėjų, kompromisinis rezultatas. Daug senovinių retrovirusų sugebėjo senovėje į mūsų genomą įterpti savo genų grandines ir per tūkstančius kartų tapti mums nekenksmingais. Pasirodo tai čia toji mūsų genomo dalis, kuri neprogramuoja jokios funkcijos. Įdomiausia tai, kad šių senovinių retrovirusų genai įsitaisę tose mūsų genomo vietose, kurios atsakingos už kai kurių limfocitų gamybą. Todėl šie limfocitai nepripažįsta ŽIV retroviruso kaip priešo ir išplatina jį povisą imuninę sistemą. Taip ŽIV suranda išdaviką mūsų imuninėj sistemoj, todėl labai sunku sukurti veiksmingą vakciną, nes ją panaudojus ŽIV retrovirusas su išdaviko pagalba sugeba save perprogramuoti ir metų bėgyje tampa atsparus vakcinai. Todėl senaisiais metodais kuriamos vakcinos veiksmingos tik metus ir kiekvienais metais reik sukurt po naują vakciną. Gaunasi darbas be pabaigos, uždaras ciklas( GO TO), išleidi dešimtis milijonų, o veiksmingumas labai ribotas ir laike ir ligonių skaičium. Ką daryt? Yra du keliai. Pirmasis -tai sukurti kokybiškai naujus vakcinų kūrimo metodus, antrasis- palikti viską po senovei ir laukti kol ŽIV įsikomponuos mūsų genome ir taps mums nekensmingas(tai užtruks). Tai labai supaprastintas problemos apibūdinimas. Tikiuosi profesionalai neprikals manęs prie kryžiaus, o ištaisys klaidas, nes kol per kelias kalbas perskaitai straipsnius tai ir gaunasi sugedęs telefonas.