Kraujo perpylimas didina riziką  (0)

Perpilant kraują siekiama geriau kūno audinius aprūpinti deguonimi. Tačiau tyrėjai pastebėjo, kad pacientams, kuriems buvo atlikta kraujo perpylimo procedūra, kyla triskart didesnės komplikacijos, susijusios su deguonies trūkumu. Bristolio širdies instituto tyrimai skelbiami žurnale „Circulation“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tyrėjai išanalizavo daugiau kaip 8,5 tūkst. pacientų, kuriems per aštuonerius metus buvo atliktos širdies operacijos, duomenis. Nustatyta, jog su perpylimu susijusi rizika pasitaikė nepriklausomai nuo pacientų hemoglobino lygio. Anot grupės vadovo daktaro Gavino Murphy’io, problemų greičiausiai kyla dėl raudonųjų kraujo kūnelių pokyčių, kuriuos lemia kraujo laikymas. Be to, skystyje, kuriame laikomas kraujas, gali susidaryti toksinų. G. Murphy’is teigia, jog yra įrodymų, kad pakitę raudonieji kraujo kūneliai ne tik slopina imuninę sistemą, bet ir didina pavojingo uždegimo riziką.

Iki šiol širdies chirurgai laikėsi nuomonės, kad operacijos metu pacientai netenka dalies kraujo, o kraujo perpylimas tik padeda atkurti pusiausvyrą. Tyrimo duomenys rodo, jog labai pavojinga pasitikėti tokia plačiai paplitusia nuomone, nes paaiškėjo, kad tai gali pridaryti daugiau žalos negu duoti naudos.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(29)
(3)
(21)

Komentarai (0)