Nanotechnologijos langų stiklą pavertė judesio davikliu  (3)

Vokietijos Fraunhoferio taikomųjų polimerų tyrimų instituto (IAP) mokslininkai išrado būdą, kaip įprastas stiklines duris, sienas ir langus paversti aukštųjų technologijų įrenginiais su judesio daviklio funkcija, praneša „Popsci.com“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Taigi nuo šiol, pasak leidinio, vagių profesinis gyvenimas dar labiau pasunkės: prie patalpų apsaugos sistemų, apsauginių vaizdo kamerų bei įvairių detektorių prisidės ir iš pažiūros niekuo neišsiskiriantis stiklas.

Vokiečių specialistai sukūrė nematomą įprastiems stiklams skirtą dangą. Ji sudaryta iš fluorescuojančios medžiagos, kurioje esančios nanodalelės paverčia šviesą fluorescenciniu švytėjimu. Kai nematoma ultravioletinės lempos šviesa „apšviečia“ tokius langus, duris ar stiklines vitrinas, fluorescencinis švytėjimas nukreipiamas į stiklo kraštus, kur jį užfiksuoja davikliai.

Taigi, jei vagis įžengia į ultravioletinės šviesos skleidimo zoną, stiklo dangą pasiekiantis šviesos kiekis sumažėja, tad atitinkamai sumažėja ir fluorescencinis švytėjimas. Keturiuose lango rėmo ar durų kraštuose įrengti davikliai į apsaugos pultą perduoda informaciją, kuria remiantis galima apskaičiuoti, į kokią pusę ir kokiu greičiu juda objektas, bei nustatyti jo dydį. Tai leidžia atskirti nepavojingus objektus (pvz., paukščius ar naminius gyvūnus) nuo žmonių.

Pranešama, kad tokiems judesius fiksuojantiems stiklams skirta programinė įranga yra tokia sumani, kad gali interpretuoti įvairius šviesos signalus. Pavyzdžiui, ji gali lengvai atskirti ultravioletinės šviesos šaltinio dažnį nuo lėtai besikeičiančios pro šalį važiuojančio automobilio žibintų šviesos.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: TV3
TV3
(0)
(0)
(0)

Komentarai (3)