Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Cigaras 2010-02-19 13:03
Čia visai kita tema. 8) Dar papasakok, kad įjungus mašinoje atbulinę pavarą, ji važiuos atgal - mes to tikrai nežinom.
Topazas 2010-02-19 13:22
Pačiam pirmam sakiny rwc paneigė tavo išvadas.
vyckas 2010-02-19 13:35
Man visdar niekaip nedaeina ką bendro turi kūno temperatura ir laikas.
creator 2010-02-19 15:55
Šalta mokslininkams pasidarė ar ką? Trilijonai laipsnių
rwc 2010-02-19 16:18
Pagal reliatyvumo teoriją, negali kūno su mase įgreitinti iki šviesos greičio. Kitaip tariant, tam reikia begalinės energijos. Todėl, vien pagal reliatyvumo teoriją, gali įkaitinti iki kiek nori nulių.
Praktiškai yra kitaip. Jei baigtiniame tūryje dalelės sąveikauja labai didelėmis energijomis, jos pradžiai skaldo viena kitą į smulkesnes dalis - nukleonus, kvarkus, paskui, esant teraelektronvoltinėms susidūrimo energijoms, susiskaldo tiek, kad išnyksta riba tarp keturių sąveikų. Erdvėlaikis išsikraipo tiek, kad kaži ar dar prasminga temperatūros sąvoka. Pasiskaityk apie Didžiojo Sprogimo pradžią.
Tetija 2010-02-19 22:53
Na ne visi dydžiai turi begalines tieses į abi puses.. manau, čia lygiai tas pats kas teigti, jog yra neigiamas svoris. Aišku, atrodytų labai tobulai tas minusinis greitis ar kaip čia pavadint. Šiaip būtų smagu, jei kas patikrintų:)
assassin 2010-05-09 20:24
idomu kaip ta laboratorija padaryta kad nuo tokios temperaturos neuzsidege ar kas nors panasaus neivyko su ta iranga skirta temperaturai pasiekti.
MiramiS 2010-07-29 17:13
nu kiek as zinau teorija sako taip: jei daleles temperatura 0 K ji nejuda, jei maziau taip ir toliau nejuda (nors tai tik hipotze). Bet jei daleles temperatura ir judjimas lygus 0 jos laiko tekme turetu sustoti nepaisant ir netrukdant kitu kunu laiko tekejimo. Bei jei dalele juda didesniu nei sviesos greiciu ji pradeda nykti skirdama dar naugiau energijos (silumos) nors tai irgi tik hipoteze. O tarp mokslininku dar skaldo nuomone apie tai kad jei dalele juda greiciau nei sviesos greiciu tai ji aplenkia laiko tekme ir su kiek vienu matmens dideji lenkia esama laika. Taigi jei dalele judetu du kart greiciau nei sviesos greitis jis aplenktu esama laiko tekme apie 2 musu planetos dienas. Sia teorema radau pagoglines po ismaningu ir kartais net keleianciu sypsena komntaru. Taciau nesakau kad ji 100% teisinga, bet man ji priimtina. Laukiu jusu nuomoniu.
blizzard 2010-07-29 22:12
Man patiko mintis apie 0 K ir laiką. Tokiu atveju visatoje praktiškai neegzistuoja laiko savoka, kadangi ten temperatūra labai artima 0 k.
Dabar tik reikia sugalvoti kaip pasiekti 0 k temperatūrą ir galime užpatentuoti šaldytuvą kuriame laikomi produktai nesugestų net po 1000 metų (Čia bus užduotis tautiečiui.. )
p.s. Galima būtų padiskutuoti ir dėl planetų keitimosi būtent dėl temperatūrų skirtumo. tarkime žemėje yra gyvybė, o kokiame nors neptūne jos nėra vien dėl to kad planeta yra šalta ir ji tarsi užkonservuota nuo pat jos gimimo. O žemė gavusi daugiau šilumos greičiau keičiasi..
iš tikro niekada nesusimasčiau apie tai, atrodo paprastas dalykas kaip dabar pagalvoju bet tikrai įdomu
O kas liečia temą, įdomu kokioje aplinkoje vyksta tas visas įkaitinimas, nes temperatūra tikrai didelė įdomu kaip ją suvaldo.
salemas5 2014-12-08 07:41
Kazkur ziurejau video kad tipo sustabdyti daleliu neimanoma, kaip ir pasiekti 0K
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Karščiausias pasaulyje eksperimentas