Italų mokslininkai skelbiasi sukūrę šaltosios sintezės įrenginį (Video)

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Skeleton 2011-02-08 01:20
Matyt nežinai kad Saulės aktyvumą nulemiantys reiškiniai neturi nieko bendra su branduolyje vykstančiomis termobranduolinėmis reakcijomis
sz520qm 2011-02-08 01:41
Do not feed the troll. Ir dešimt kartų tą patį kartoti nesivarginkit. Negirdi - negirdės, net jei rėksi. Tai su cold fusion viskas čia ir taip aišku.... Leisiu sau nukreipti truputį temą ir paklausti Jūsų nuomonės apie Polywell tipo termobranduolinius reaktorius, paremtus inerciniu elektrostatiniu sulaikymu (IEC - inertial electrostatic confinement): Primityvus filmukas, aiškinants veikimo principą - http://www.youtube.com/watch?v=jmp1cg3-WDY , išsami ir ilga paskaitėlė apie sukonstruotus polywell'us, skaityta Dr. Bussard'o Google'e - http://video.google.com/videoplay?docid ... 673788606# , paskaitos transkriptas su grafikais ir schemomis - http://askmar.com/ConferenceNotes/Shoul ... uclear.pdf , pagrindinis kompanijos, užsiimančios tyrimais puslapis (gana nykokas ir tuščias) - http://www.emc2fusion.org/ . Daugiausia apie projektą informacijos atsirado po jo išslaptinimo ir prieš mirštant dr. Bussard'ui. Projektas buvo įslaptintas, nes buvo atliekamas JAV apsaugos departamento ir karinių jūrų pajėgų užsakymais. Išslaptinus projektą, Bussard'as ieškojo rėmėjų privačiame sektoriuje. Šiuo metu JAV karinės jūrų pajėgos vėl finansuoja projektą ir kompanija per daug nesiafišuoja. Kiek supratau, viską atlieka labai nedidelė mokslininkų grupė. Kad čia ne scam'as, kaip ir aišku. Tiek Bussard'o kredibilumas, tiek karinių struktūrų finansavimas, tiek pateikiami rezultatai įtikina. Mano klausimas - kiek tai perspektyvu ir prieinama. Esami rezultatai stabilūs ir daug žadantys, o gautos ir suvartotos energijos santykis priklauso nuo reaktoriaus dydžio. Nepatingėkit pasižiūrėti, pakomentuokit. Ar naivu prašyti, kad komentuotumėt tik tada, kai turėsit ką pasakyti? P. S. Įdomu sužinoti Jogundo, kikilio, rwc, Skeleton ir kitų šviesesnių žmonių nuomones.
sz520qm 2011-02-08 19:38
bump
kionig 2011-02-09 10:45
Nuwikileaksinai kazkoki karini projekta mazai zinoma, tai pirma karta ir pats toki daikta matau Googles video dar nespejau perziureti. Siaip idomu kokie rezultatai, t.y skaiciukai. Bet kiek suprantu dydis, to bandomojo nera toks didelis, bet jei eitume link megavatu tai su lyg dydziu prilygtu tokamakui ar klystu ?
kikilis 2011-02-09 12:39
Labai normalus ir, atrodytų, perspektyvus projektas. Keista, kad finansavimo ir komandos dydžiu, jis lieka "garažiuko" stadijoj. kionig- skaičiukai, sako, pakankami mikrosekundinių testų geriems rezultatams gauti. Svarbiausia, jog eksperimentas atkartojamas nepriklausomų tyrėjų. Paskaičius ir pažiūrėjus video, įspūdis toks, jog čia išganymas, tik pinigų reikia... Tiesa yra skepticizmo dėl aneutroninės reakcijos, bet dabar pilnai tenkintų ir veikianti "paprasta" sintezė.
Arwis 2011-02-09 17:17
Paziurejau paskaita, paskaiciau kritikos na rodos is tikro visas tikrai veikia. Taciau kol kas efektyvumas neprilygsta komerciniam naudojimui. Ir taipogi EMC2 pagrindiniame puslapyje raso apie WB8 kurima taciau nepateikia jokiu rezultatu ar isvadu kaip baigesi su wb7-uoju. Raso viskas sekmingai, bet as noreciau kad jie butu atviresni pateiktu rezultatus kuriuos galetu patikrinti kitos mokslininku komandos. Kadangi isradimas uzpatentuotas nemanau kad jie turetu bedu... EDIT: Taipogi noreciau pridurti kad ITER tokamak'as turbut buvo pasiringtas del didziausio potencialo isvystiti termabranduoline sinteze komerciniam naudojimui. Nenoreciau tiketi kad tokamakas buvo vienintelis svarstytas variantas, greiciausiai jis buvo vienas stabilesnu dizainu.