„Rado būdą.“ Lazerio šviesos spindulys ėmė mesti šešėlį  ()

Šviesa paprastai meta kitų objektų šešėlius – tačiau, šiek tiek padedant rubinui, lazerio šviesos spindulys gali pats mesti šešėlį.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© SD-Pictures (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/green-laser-light-rays-light-games-1757807/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kai du lazerio spinduliai sąveikauja, jie nesusiduria kaip šviesos kardai „Žvaigždžių karuose“, sako Rafaelis Abrahao iš Niujorko Brukaveno nacionalinės laboratorijos (JAV). Realiame gyvenime jie tiesiog prasilenkia vienas su kitu. Tačiau R. Abrahao ir jo kolegos rado būdą, kaip vienas lazerio spindulys gali blokuoti kitą – ir priversti atsirasti jo šešėlį.

Svarbiausias ingredientas buvo rubino kubas. Tyrėjai į šį kubą nusitaikė žalios lazerio šviesos spinduliu, o iš šono jį apšvietė mėlynu lazeriu. Žalioji šviesa, prasiskverbusi pro rubino atomus, savotiškai pakeitė jų savybes, o tai turėjo įtakos jų reakcijai į mėlynąją šviesą.

[EU+Kuponai] Už mažiausią kainą istorijoje įspūdingų galimybių langų valymo robotas - „iš daugybės mano bandytų 100 proc. valo geriausiai“ (Video, „ABIR WD8“)
1

Mažiausia kaina istorijoje

Specialūs kuponai

Iš EU, greitas ir saugus pristatymas

Naujausi techniniai sprendimai ir puikios valymo galimybės

Labai giriamas apžvalgininkų

Išsamiau

Užuot perleidę pro save mėlynąjį lazerį, žaliosios šviesos paveikti atomai dabar blokavo mėlynąją šviesą, todėl susidarė šešėlis, kurio forma buvo lygiai tokia pati, kaip žaliojo lazerio spindulio. Stebėtina, kad tyrėjai galėjo mėlyną šviesą projektuoti ekrane, ir šį „lazerio šešėlį“ pamatyti plika akimi.

 

R. Abrahao sako, kad jis su kolegomis ilgai diskutavo, ar tai, ką jie sukūrė, iš tiesų galima vadinti šešėliu. Kadangi jis judėjo, kai jie judino žalią lazerio spindulį, jie galėjo jį matyti be jokios specialios įrangos ir sugebėjo jį projektuoti ant įprastų objektų, pavyzdžiui, žymeklio, tyrėjai galiausiai nusprendė teigiamai.

Tyrimas paskelbtas žurnale „Optica“.

Parengta pagal „New Scientist“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(1)
(0)
(1)

Komentarai ()

Susijusios žymos: