Tai gali tapti tikru perversmu - mokslininkų sukurta technologija gali bet kuriuos akinius paversti naktinio matymo įranga  (2)

Naktinio matymo akiniai yra pakankamai dideli ir sunkūs. Ir, aišku, brangūs. Bet operacijose mieste kariams jie gali suteikti didžiulį pranašumą. Dabar Australijos Nacionalinio universiteto mokslininkai sukūrė itin ploną dangą, kuri bet kuriuos akinius gali paversti naktinio matymo įranga.


Ši technologija naudoja mažyčius nanokristalus, išdėstytus vienoje plokštumoje, kuri yra šimtus kartų plonesnė už žmogaus plauką. Tai - danga, kuri yra tokia lengva, kad ją galima klijuoti ant įprastų akinių. Be to, ji yra tokia pigi ir lengvai gaminama, kad ją būtų galima pardavinėti masiškai.

Detalaus paaiškinimo, kaip veikia ši danga, mokslininkai nepateikia. Kol kas tai - ankstyvos stadijos prototipai. Tačiau atskleidžiama, kad akiniai veikia tik kartu su 860 nm lazeriu, kurio šviesa žmogaus akiai nėra matoma. Kristalai suderina atsispindėjusią lazerio šviesą su žmogui nematomais infraraudonaisiais spinduliais ir sukuria ryškius atvaizdus.

Skaitomiausi Naujausi

 

Mokslininkai mano, kad ši technologija ypač praverstų kariams, policijai ir apsaugos darbuotojams. Šie žmonės ir taip reguliariai dirba su sunkia ir brangia naktinio matymo įranga. Kariniai naktinio matymo įrenginiai dažnai montuojami ant šalmo, todėl gali lengvai užkliūti ir būti sugadinti. Be to, dėl savo svorio ir pozicijos dideli naktinio matymo įrenginiai kartais sukelia kaklo ir galvos traumas.

 

Bet mokslininkai mano, kad jų išradimas praverstų ir civiliams. Tiems, kurie tiesiog vaikštinėja ar vairuoja naktį. Bet ir medžiotojams, aplinkosaugininkams, mokslininkams.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(33)
(1)
(32)

Komentarai (2)