Nikola Tesla buvo teisus! Pavyko! Elektra perduota oru (Video)  ()

Tyrimas parodė, kad ultragarso bangos padeda nukreipti elektros energiją tinkama kryptimi.


Nuotraukoje pavaizduota natūrali plazmos iškrova (kairėje) ir kontroliuojama ultragarsu (dešinėje)
Nuotraukoje pavaizduota natūrali plazmos iškrova (kairėje) ir kontroliuojama ultragarsu (dešinėje)
© Ekrano kopija | https://www.youtube.com/watch?v=O2-vrixoiHE

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Elektra yra chaotiška ir paprastai turi būti perduodama laidais, kad būtų ją galima naudoti. Dabar fizikai pirmą kartą atrado, kad ultragarso bangomis galima nukreipti elektros plazmos išlydį per ploną orą ir net aplink kliūtis. Tai yra, naudojant ultragarsą, elektra gali būti perduodama oru. Tyrimas buvo paskelbtas žurnale „Science Advances“, rašo „New Atlas“.

Ore elektra linkusi išsišakoti iš pažiūros atsitiktinėmis kryptimis. Šiuos kelius lemia subtilūs oro krūvio ir tankio skirtumai, taip pat trauka prie metalinių objektų. Atsižvelgiant į visus šiuos veiksnius, sunku tiksliai valdyti elektros energiją.

[EU+Kuponai] „Valentines Day 2025“ išpardavimas! Mažiausios kainos + dovanos. Vaizdo projektoriai, žaidimų ekranai, siurbliai ir kt. Ribotas kiekis
6146 2

„Valentine's Day 2025“ išpardavimas!

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2025-02-14

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „ETOE Seal Pro“ - 1080P, 1000 ANSI, Google TV vaizdo projektorius, dovanų „Tronsmart“ belaidė garso kolonėlė

2) „Titan Army C32C1S“ - 31,5 colių, 2K, 240Hz lenktas žaidimų monitorius, dovanų „Tronsmart“ belaidė garso kolonėlė

3) „JIGOO C200“ - rekordinės kainos 350W belaidis dulkių siurblys

Išsamiau

Dabar fizikai pirmą kartą atrado naują būdą nukreipti plazmos iškrovas per orą. Plazma yra elektros iškrovos forma, kuri gamtoje atsiranda žaibo pavidalu.

Naujasis metodas leidžia nukreipti plazmą taip tiksliai, kad ji galėtų apeiti kliūtis ir pataikyti į konkrečius medžiagos taškus, net jei ji nėra laidi.

Mokslininkai naudojo ultragarso bangas, kad kontroliuotų plazmos iškrovą ore. Šių dažnių garso bangos sukuria oro slėgį, kuris gali būti pakankamai stiprus, kad pakeltų lengvus objektus. Šiuo atveju jie tiesiogiai nestumia pačios elektros, o formuoja jos kelią.

 

Kai atsiranda elektros išlydis, jis šildo aplink esantį orą. Šis šiltesnis oras plečiasi, todėl sumažėja jo tankis. Kadangi elektra nori keliauti mažesnio tankio oru, iškrova juda ta kryptimi. Ultragarso bangos judina karštesnį, mažiau tankų orą, o tai savo ruožtu stulbinančiai tiksliai nukreipia elektros energiją, teigia fizikai.

Norėdami parodyti naują būdą perduoti elektrą, fizikai panaudojo du ultragarso spinduliuotės žiedus, supančius tašką, kuriame susidaro kibirkštis. Pasak mokslininkų, po to, kai suveikia ultragarsas, plazmos iškrova iš šakotos formos virsta viena linija. Tada ši linija gali būti nukreipta skirtingomis kryptimis.

 

Fizikai sugebėjo nukreipti plazmą taip, kad ji atsitrenktų į tam tikrus elektrodus ir aplenktų kitus, o tai leistų valdyti belaidžių grandinių perjungimą. Tai taip pat galėtų leisti plazmai atsitrenkti į medžiagas, kurios paprastai nelaidžios elektrai, teigia mokslininkai.

Mokslininkai išsiaiškino, kad plazma ore sukuria kibirkštinį išlydį, kuris perduoda elektros srovę. Ši srovė gali maitinti aukštos įtampos elektroniką, nužudyti bakterijas arba būti naudojama plazmos apdorojimui.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(19)
(0)
(19)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()