Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Benediktas 2022-11-02 18:29
Skamba puikiai. Labai svarbu geras projektas.
bahuriux 2022-11-02 20:16
O ką čia projektuoti, nebent įsisavinti mokesčių mokėtojų pinigus už galimybių studiją 10+ limonų? Firmos pačios projektuoja ir stato vėjo ir saulės jėgainių parkus ir jungia į aukštos įtampos tinklus, kurie dabar dirba neapkrauti jei dar biurokratai netrukdytu jau dabar būtu virš 200% reikaligos galios, o ne 2030m ir tik galbūt.
Benediktas 2022-11-02 20:55
Bet vietinės firmos turbut nemasto globaliai, o daugiau savo specifikos ir supratimo lygyje.
Čia kaip duot miesto planą parengt vietinei įmonėlei arba tarptautinei imonei, kuri turi platesni akirati, daugiau patirties. Juk ne be reikalo geresniem specialistam pinigus moka.
Kai kažkas parenka vietą ir pasako kiek reikia sugeneruoti ir kokiu būdu - aš sutinku, kad jau firmos gali pačios toliau projektuotis.
gytis13 2022-11-02 23:05
Na tie 100 procentų atsinaujinančios yra turbūt pats didžiausias energetikos lochatronas kokį galima sugalvoti. O kam samdomos užsienio firmos tai galima spėti - ar kad argumentuotai pasakytų kad tai lochatronas ir valdžia galėtų ramiai nusimesti atsakomybę, o gal kas nors tikisi kad tai teisybė ir tokia analizė parodys kaip viso to pasiekti. Vietiniai vadybininkėliai juk gana kvaili ir lengvai tiki visokiomis pasakomis.O akumuliavimas juk nepigus...
Myslius 2022-11-03 08:15
Tokius projektus reiktu daryti Europos lygiu. Elektros trukumas? Paskaiciuoti kiek, surasti optimaliausias vietas kur apsimoka labiausiai statyti kokioje valstybeje ir kokiame taske, kad maziausias apkrovimas butu kabeliams ir pan, maziausi transportavimo kastai, o tada paskelbti konkursa ir tegu imones stato.
immortallt 2022-11-03 08:28
Elektros trūkumo nėra.
Projektuoti tokius dalykus reikia, kaip užtikrinti tinklo patikimumą, kiek reikia pirminio, antrinio rezervo. Kaip ruoštis sisteminių paslaugų rinkų atvėrimui ir pan.
svetys 2022-11-03 09:53
kestutisz 2022-11-03 10:03
Nieo panašaus, tie "geresni specialistai" iš užjūrio dažniausiai moka tik geriau įsisavinti pinigus, o gal net labiau sofistikuotai pasidalinti, (ok, gal tai tik bent jau IT srityje, visur kitur kitaip :)
Dėl miestų planavimo irgi nesutikčiau - kai kokie pradeda čia planuot su "pasauline patirtimi" kaip kuo daugiau sugrūsti - ir gaunasi visos problemos su kamščiais/parkingais, kai realia ivietos turime daugiau nei reikia jog nereiktų dėl to sukti galvos išvis, ką jau ten reketuoti už stovėjimą.
immortallt 2022-11-03 11:01
kestutiz, ir su kiek tokių ekspertų esi dirbęs? 0?
Visokių yra, daug yra tokių, kurie tik gražiai skamba, bet taip pat daug yra tokių, kurie dirba tik su vienu kokiu labai siauru klausimu, ir tą daro 10 metų. Žino visą aktualią praktiką, kiekvieną niuansą, ir kick-off susitikimo metu atlieka jau pusę darbo, nes žino esminius momentus, kokios informacijos reikia ir kur kabliukai slepaisi. Taip pat žino, geriau nei bet kas kitas, nes jau dešimtis kartų sprendė, kokios technologijos ateityje galimos. Tuo tarpu Lietuvoje, bet kas daugumą klausimų sprendžia pirmą kartą. Nors ir išmano vietinę rinką daug geriau, bet temos - ne. Ir tada balansuoji, priklausomai nuo klausimo esmės, kokių žinių reikia daugiau - vietinių, ar konkretaus klausimo, kad surinkti optimalią komandą.
Elementariai, konsultacijose Lietuvoje viso įmonėse dirba nuo 5 žmonių iki max 120 žmonių (didžiausia), ir dirba su visais klausimais. Kokioje Lenkijoje, artimiausia didelė rinka, tik su energetika ten dirba vienoje įmonėje turbūt kokie 200 žmonių. Ir jie jau energetikos temą pasidalina dar į kokias 5-6 potemes. Tai dabar sakyk, kiek gilias sektorines žinias sukaupia tas, kuris dirba per kelis sektorius, ir tas, kuris dirba ne tik su vienu sektoriumi, bet jau ir konkrečioje potemėje?
kestutisz 2022-11-03 12:34
Turėjau turėjau, tiek su serveriais, tiek specifiniu storage - ateina tituluoti žmonės, už labai labai brangiai, su špargalkėmis ką po ko daryt ir baisiai pasimeta, kad žiū čia kažkas pasikeitė, kokioj naujesnėj linux distribucijoj (taip, linux, net specialiai pikta tokia paslauga, tiesa nežinau kam) kažkodėl neveikia punktas "ifconfig eth0" - nes nei ifconfig nebėra (legacy), nei eth0 (kitas legacy) :) Arba kad kokiam storage'ui konfigūruoti javos appletas nebeveikia. Pažiūri, palinguoji galva ir kai viską "padaro", pasirašo popierių ir išsinešdina - tada jau viską nutrini ir darai normaliai.
immortallt 2022-11-03 12:50
Programuotojas, ne konsultantas.
Benediktas 2022-11-03 13:17
Na įdomu kaip mūsų specialistai suprojektuotų google duomenų centrus, visą architektūrą, žinotų niuansus.
kestutisz 2022-11-03 13:45
Googlo dc suprojektuoti gali (ir tą daro) tik googlo žmonės, ne jokie didieji įrangos gamintojai (ibm, hp, etc). Nes tai yra tęstinis procesas, niekada nebūna viskas iki galo padaryta, įranga keičiasi, poreikiai irgi.
Išvis visi tie didieji cloudai yra kaip peilis tokiem didiesiem hw gamintojam/projektuotoja - maža to kad patys nieko iš jų už brangiai neperka (net serverius patys projektuojasi) tai dar ir potencialūs klientai seka paskui ir net sau nebeperka overengineerintų sistemų.
Benediktas 2022-11-03 14:57
Na ok. Bet amazon duomenu centro architektas, galėtų suprojektuoti google duomenų centrus, jis jau žinotų niuansus. O kokios nors lietuviškos imonės duomenų centro architektas - daug ko nežinotų, ko reikia projektuojant globalius dalykus. Kitas akiratis.
gytis13 2022-11-03 18:15
Tai kurioj šaly jau išvystyta 100 procentų atsinaujinanti energetika kad pasikviest tuos kurie labai protingi ir tai suprojektavo, realizavo ir jų idėjos pasitvirtino, o mums beliks nusikopijuoti su 100 procentų sėkme?
bahuriux 2022-11-03 21:38
Norvegijoj gal kokia 110+% jei taip nori ir Latvijoj 50%, bet tik hidroelektrinių dėka.
immortallt 2022-11-04 08:30
Nusikopijuoti energetikos strategijos neina.
Pirma, skiriasi geografinės aplinkybės, energijos poreikis, teisinė bazė, visuomenės požiūris, kultūra ir dar n+1 faktorių.
Islandija pasiekus 100% atsinaujinančių iš ugnikalnių šilumos - neturime jų.
Norvegija >100% hidroenergija - daugiau jos neturime.
Škotija - vėjas + saulė pagrinde, 100%. Jau būtų galima žiūrėti, tik kad tinklas nepanašus.
Vokietijoje atskiri regionai pasiekia 100%, bendrai šalis pasiekė 50% ir sparčiai eina link 100%.
Yra dar salų, kurios 100% AEI ir pilnai izoliuotai dirba, bet dabar jau nepamenu kurios tiksliai. Irgi, brangesnis variantas įgyvendinti, nei mums reikia.
Taip kad ne, tai nėra paėmei ir nukopijavai.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
JAV planuoja Lietuvoje fenomenalų projektą ir milžinišką energetikos revoliuciją: dalyvaus garsiausi mokslininkai ir inžinieriai