Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
bahuriux 2022-12-04 23:34
Pora pavyd0lių viestiek atsirado.
Jei rimčiau įdomu kiek Lietuvoje yra namų ūkių ir kokia dalis iš jų butai, o kokia namai?
gytis13 2022-12-04 23:40
Vistiek visiems butams ir namams neužteks tinklo ir balansavimo pajėgumų. Kolkas sistema paveža
bahuriux 2022-12-05 00:19
Kiek žinau planas remti per apva yra iki 33% namų ūkių, tai 2/3 abejojančių, neapsisprendusių liks ant ledo. Matyt tiek tinklai paveža, beto klaidingas įsitikinimas, kad SE kažkokiu būdu apkrauna tinklą, kai realiai tik nuima apkrovas per piką.
immortallt 2022-12-05 11:56
Atsilieka biški nuo plano, bet kai prieš daugiau nei 5 metus užsibrėžė iki 2020 metų pasiekti 40k gaminančių vartotojų, tada ir patys žinojo, kad nepasiekiama ir realiai tikėjosi pasiekti ne anksčiau 2025 metų. Driokstelėjo kaina, iškart susidomėjo.
Bahuriux, plano jokio aiškaus nėra, kas nors ką nors paspango ir tiek. O šiaip tiesiog susitvarkys su paklausa/pasiūla įrangos ir žmonių apkrova, normalizuosis kaina ir nereikės jokių paramų.
Esmė ta, kad tinklą reikia efektyviau išnaudoti. Buitiniai vartotojai be ŠS/elektromobilio išnaudoja tik ~3-4% tinklo įvado galios. Gaminantys vartotojai, jau apie 10-12%, t.y. naudodami tiek pat tinklo išteklių, perduoda 3-4 kartus daugiau elektros. Jei pasaugojimo mokestis yra 50% pigesnis (jau tiek nebėra), tai ESO surenka ~2 kartus daugiau pajamų per tiek pat tinklo galios. Už jokius balansavimus ir rezervavimus nemoka nei ESO, nei Litgrid, ir tiek jie nekainuoja. Išmaniųjų skaitiklių masinis diegimas turėtų leisti sumažinti "saugumo dedamąją", t.y. be neigiamo poveikio tinklui daugiau integruoti saulės elementų galėsi. Tada dar atsiras akumuliatoriai, dinaminis elektros vartojimas ir t.t. Taip kad apsimokės tapti gaminančiu vartotoju dar ilgai. O kol kiti svarsto, man jau elektrinė atsipirko ir per metus elektrai ir šildymui išleisiu apie 360€ (nu dar paletė briketų už tiek pat, nes neturiu ŠS, tai pritrūksta elektros, turėčiau, tai padengtų ir tuos 360€).
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Skelbiami įspūdingi skaičiai: Lietuvoje jau 40 000 saulės jėgainių