Vos vienas žingsnis iki taikos! Skelbiama, kad Rusija ir Ukraina buvo pasirengusios rimtai nusileisti ir kas tada nutiko ()
2022 metų vasario–kovo mėnesiais Rusija ir Ukraina buvo pasirengusios derėtis, daryti nuolaidas, siekdamos išspręsti konfliktą. Tačiau visa tai prarado prasmę po to, kai buvo atskleisti Bučos civilių žmogžudysčių faktai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tai pareiškė buvęs Izraelio ministras pirmininkas Naftali Bennettas. Anot jo, jis buvo pirmasis užsienio lyderis, su kuriuo Vladimiras Putinas susitiko po vasario 24 d. Jų pokalbis įvyko kovo 5 d. Sočyje.
Bennettas sakė, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paprašė jo tarpininkavimo pagalbos. Po to Izraelio premjeras surengė keletą atskirų derybų su abiem lyderiais ir perdavė galimo paliaubų susitarimo projektus. Visi veiksmai buvo derinami su JAV, teigia Bennettas.
Be to, per derybas Putinas sutiko nereikalauti Ukrainos nuginklavimo. Vietoj to Zelenskis tariamai sutiko atsisakyti Ukrainos prisijungimo prie NATO siekio.
Derybų galimybę visiškai sunaikino Rusijos karo nusikaltimai. Vėliau Zelenskis perspėjo, kad net ir mažiausia derybų tikimybė išnyks, jei Rusija paskelbs Ukrainos teritorijų aneksiją. Rusija tą aneksiją paskelbė ir dabar Chersono, Zaporižės, Krymo, Luhansko ir Donecko sritis laiko atskirias nuo derybų - Rusijai tai yra integrali jos teritorijos dalis, dėl kurios tiesiog negalima derėtis. Kadangi Ukraina to negali pripažinti, todėl derybos nėra įmanomos.