Po 2 dronus kiekvienam F-35: JAV sugalvojo, kaip padidinti aviacijos smogiamąją galią  (2)

JAV oro pajėgos ketina apsirūpinti 1000 bepiločių orlaivių, kurie gali būti valdomi iš naikintuvų ar kitų karinių orlaivių.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Oro pajėgų sekretorius Frankas Kendallas prašys Kongreso 2024 m. skirti biudžetą šiam tikslui, taip pat ir naujos kartos oro dominavimo (NGAD) programai finansuoti, rašo „Defensenews.com“.

Pasak pareigūno, oro pajėgos įsigis po du valdomus UAV kiekvienai iš 200 NGAD platformų ir po du kiekvienam iš 300 F-35 naikintuvų. Jis įsitikinęs, jog tokio tipo bepiločiai orlaiviai „papildys ir padidins naikintuvų efektyvumą, žymiai pagerins jų našumą ir sumažins pilotų riziką“.

Vadinamųjų autonominių bepiločių orlaivių įdiegimas į modernizuotą oro pajėgų flotilę tapo svarbiausiu F. Kendallo prioritetu, nes jis siekia atnaujinti naikintuvų parką, kad laimėtų būsimą karą.

Autonominiai arba, kaip jie dar vadinami „suporuoti“, dronai gali atlikti įvairias užduotis:

  •      smogti į taikinius;
  •      atpažinti objektus;
  •      stebėti;
  •      žvalgyti aplinką;
  •      vykdyti elektroninį karą.

 

Dronų pranašumas yra tame, kad juos pigiau pagaminti, nereikia įgulos, todėl jie gali dalyvauti pavojingose ​​misijose.

F. Kendallas pabrėžė, kad bepiločių orlaivių pritaikymas nereiškia, jog oro pajėgų flotilėje bus mažiau naikintuvų. Bepiločiai orlaiviai bus pilotų naudojami kaip papildoma priemonė taikymui, elektroniniam karui ar atakai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(16)
(0)
(16)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (2)