„Gazprom“ košmaras. Gali būti 1998 m. krizė. Kas nutiko su dujų verslu  (6)

Panašu, kad „Gazprom“ dujų verslas tapo nuostolingas. Tai įvyko vos antrą kartą per 25 metus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Kommersant“ praneša, kad „Gazprom“ dujų verslas, pagrindinis grupės veiklos elementas – pirmąjį pusmetį pasirodė nuostolingas, nes dingo eksporto pajamos. Be to, sumažėjo dujų transportavimas ir už tai gaunamos pajamos. „Nord Stream-2“ dujotiekis taip ir nebuvo įjungtas, nors už jį sumokėti dideli pinigai.

„Dujų kainoms Europoje ir toliau mažėjant, situacija gali pablogėti“, – teigia „Kommersant“. Pabrėžiama, kad tokia padėtis kartą buvo stebima 2020 metų pirmoje pusėje – pandemijos įkarštyje, o prieš tai – 1998-ųjų krizės metais, kurie tapo sukrėtimu Rusijos ekonomikai.

Rugpjūčio 28 d. „Gazprom“ paskelbė ataskaitas, pagal kurias pagrindinės bendrovės grynasis nuostolis pirmojo pusmečio pabaigoje siekė 255 mlrd. rublių (2,44 milijardus eurų). Visa „Gazprom“ grupė gavo 296 mlrd. rublių (2,83 mlrd. eurų) pelno, tačiau tik dėl vis dar pelningų naftos pardavimų. Toks mažas pelnas visai grupei yra prasta žinia.

Kaip pranešama, dėl ES rinkos praradimo dujų gavyba Rusijoje 2022 metais lyginant su 2021-aisiais krito 11,8%. Tai yra žemiausias dujų gavybos lygis nuo 2016 m.

 

2022 m. prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą, Rusija bandė pasinaudoti ES priklausomybe nuo rusiškų dujų. Iš pradžių „Gazprom“ pati sustabdė dujotiekio „Nord Stream“ veikimą, reikalaudama panaikinti sankcijas. Tačiau Europa išmoko gyventi be rusiškų dujų ir dabar Rusija praktiškai neturi spaudimo priemonių, kad galėtų reikalauti sankcijų švelninimo.

(55)
(2)
(53)

Komentarai (6)

Susijusios žymos: