Vakarai tam nebuvo pasiruošę. Ukrainos laukia nemalonūs pokyčiai kare (Video)  ()

Esminių poslinkių trūkumas kontrpuolime daro įtaką Vakarų pagalbai.


Karas Ukrainoje
Karas Ukrainoje
© General Staff of the Armed Forces of Ukraine (Atvira licencija) | https://www.facebook.com/photo.php?fbid=691228513190230&set=pb.100069092624537.-2207520000&type=3

2023 metų pabaigoje – 2024 metų pradžioje Ukrainos kariuomenė turės pereiti prie strateginės gynybos visame fronte.

Tokią nuomonę išsakė pensininkas generolas leitenantas, buvęs Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininko pavaduotojas Igoris Romanenko kalbėdamas prie apskritojo stalo „Rusijos ir Ukrainos karo karinė kampanija 2023: pamokos Ukrainai ir išvados kitiems metams“.

I. Romanenko mano, kad Ukraina ir Rusija vis dar turi resursų tęsti karą. Tačiau šio karo likimas lieka neaiškus – kaip ir prieš metus.

„Globalioje dimensijoje kontrpuolimas, bent jau kol kas, neatnešė esminių pokyčių, ir akivaizdu, kad Vakarai nebuvo tam pasiruošę. Ir tai turi įtakos  Vakarų pagalbai“, – pažymėjo generolas leitenantas.

Ypatingai retas pasiūlymas! Iš EU iki 6Ah baterijos, tinkančios visiems 18V „Makita“ prietaisams - paskutiniai vienetai! (Video)
11516

Puiki kaina

Iš Čekijos - ypatingai retas atvejis

Ribotas kiekis

Nuo 3.0Ah iki 6.0Ah talpų

Tinka 18V „Makita“ prietaisams

Išsamiau

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad Ukraina neturi veiksmų plano, jei neišsipildytų nė vienas iš numatytų scenarijų ir politinių derybų perspektyvos liktų nerealios. I. Romanenkos teigimu, tai lėmė, kad Ukrainos sąjungininkai didžiąja dalimi nepatvirtino naujų reikšmingų sunkiosios ginkluotės tiekimo valstybei programų.

„Aš matau tokias perspektyvas šių metų pabaigoje ir kitais metais, kad turėsime pereiti prie strateginės gynybos visame fronte, taip pat kaupti pajėgas ir priemones bei pagal jų prieinamumą formuluoti tolesnių veiksmų planus 2024 m.“ – sakė buvęs Generalinio štabo viršininko pavaduotojas.

 

O vyriausiasis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Valerijus Zalužnas savo straipsnyje rašė, kad karas pereina į naują etapą – vadinamąjį pozicinį karą, susidedantį iš statiškų ir alinančių mūšių.

Aut. teisės: MTPC
MTPC
(8)
(3)
(5)

Komentarai ()

Susijusios žymos: