„Ignitis renewables“ kartu su „Fugro“ atliks pirmojo Lietuvoje jūrinio vėjo elektrinių parko jūros dugno tyrimus  ()

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ pasirašė sutartį su „Fugro“ dėl pirmojo Lietuvos jūrinio vėjo elektrinių parko teritorijos geofizinių tyrimų atlikimo. Tai yra nepaprastai svarbus projekto vystymo etapas, nes šie tyrimai padės geriau įvertinti Baltijos jūros dugno sąlygas, nuspręsti kur bus statomos vėjo elektrinės bei priimti sprendimus, susijusius su jų statyba ir projektavimu.


Geofizinių tyrimų laivas „Fugro Frontier“ Klaipėdoje
Geofizinių tyrimų laivas „Fugro Frontier“ Klaipėdoje
© „Fugro“ nuotr. (Asmeninis albumas)

„Fugro“ yra vieni geriausių geoduomenų specialistų pasaulyje, kurie renka ir analizuoja išsamią informaciją apie Žemę ir joje statomus objektus. „Fugro“ geofizinių tyrimų laivas „Fugro Frontier“ jau tiria jūrinio vėjo parkui skirtą 120-ies kvadratinių kilometrų teritoriją Baltijos jūroje, kur po vandeniu renka dvimačius itin didelės raiškos duomenis, taip pat batimetrinius, sonaro su šoninio skanavimo funkcija ir magnetometrinius duomenis.

Tyrimų laivas nuplauks per 2 tūkst. kilometrų rinkdamas aukštos kokybės duomenis, kurie bus nepaprastai svarbūs nustatant teritorijos ypatybes ir identifikuojant galimas rizikas, susijusias su jūrinio vėjo projekto vystymu šioje teritorijoje. Tyrimų duomenų analizavimo įžvalgos padės pasirinkti tolimesnius reikalingus geotechninius tyrimus, siekiant sukurti detalų dugno modelį, kurį „Ignitis renewables“ kartu su partneriais naudos projektuojant optimalius vėjo elektrinių pamatus ir jų vietas.

[Black Friday] Banggood skelbia didžiausio metų išpardavimo pradžią. Milžiniškos nuolaidos, kuponai ir daug visko
2479 1

Black Friday išpardavimas

Specialūs kuponai ir nuolaidos

Milžiniška pasiūla ir geriausi pasiūlymai šiais metais

Išsamiau

„Džiaugiamės bendradarbiaudami su „Fugro“, vienais iš lyderių šioje srityje. Informacija surinkta vykdant jūros dugno tyrimus priartins mus vienu žingsniu arčiau prie pirmojo Lietuvos jūrinio vėjo elektrinių parko projekto įgyvendinimo. Geofizinių teritorijos duomenų surinkimas yra nepaprastai svarbus žingsnis ruošiantis projekto vystymui ir siekiant statybas pradėti laiku“, – teigia „Ignitis renewables“ jūrinės energetikos plėtros vadovas Vytautas Rimas.

„Mūsų siekis teikti išsamius, patikimus geoduomenis ir ekspertiškumas vykdant tyrimus sudėtingomis sąlygomis tiek žemėje, tiek jūroje padės sumažinti kitų šio projekto vystymo etapų rizikas. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie Lietuvos švarios energijos tikslų įgyvendinimo bei, kaip įprastai, suteikti vertingas paslaugas savo klientams“, – sako „Fugro“ Lietuvos padalinio vadovas Alvydas Uždanavičius.

 

Be to, „Ignitis renewables“ atliekant jūros dugno tyrimų rezultatų analizę bendradarbiauja su specifinių inžinerinių projektų konsultantais „Gavin & Doherty Geosolutions“, kurie priklauso „Venterra Group“, bei Lietuvos įmone „Geobaltic“.

Skaičiuojama, kad 700 megavatų (MW) elektrinių parkas Baltijos jūroje galėtų pagaminti apie 3 teravatvalandes (TWh) žaliosios elektros energijos per metus, o tai užtikrintų ketvirtadalį dabartinio Lietuvos elektros energijos poreikio.

Pirmajam jūrinio vėjo elektrinių parkui numatytos teritorijos plotas Baltijos jūroje siekia apie 120 kvadratinių kilometrų, parko teritorija nuo pakrantės yra nutolusi mažiausiai 37 kilometrus, atstumas iki Klaipėdos jūrų uosto – apie 60 km. Joje gylis siekia nuo 28 iki 48 metrų, o visa teritorija patenka į 9–10 m/s metinio vidutinio vėjo greičio zoną. Galimas vėjo elektrinių skaičius sieks nuo 35 iki 50, galimas maksimalus jų aukštis apie 300-350 metrų. Visi šie parametrai priklausys nuo tyrimų išvadų, poveikio aplinkai vertinimo, pasitelktų technologijų ir kitų sąlygų.

 

Elektros energijos gamyba pasitelkiant vėją jūroje – efektyvesnė bei pastovesnė nei sausumoje. Jūroje vėjui kliūčių nesudaro natūralūs barjerai, tokie kaip medžiai, kalnai ar pastatai. Tai leidžia elektros energiją gaminti našiau bei pastoviau. Vėjas jūroje yra itin patikimas energijos šaltinis – žaliąją elektros energiją galima gaminti, net kai vėjo greitis nuo kranto atrodo nedidelis.

Pagal šiuo metu turimą informaciją, jūrinio vėjo elektrinių parko galia, vieta, atstumas nuo kranto ir gylis yra tinkami vėjo energetikos plėtrai ir atitinka Europoje veikiančių jūrinio vėjo elektrinių parkų projektų apimtis ir sąlygas.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(1)
(0)
(1)

Komentarai ()