„Windows XP“ išlieka populiariausia operacine sistema

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

- 2010-10-11 22:43
O jie rimtai - rwc - kuo pakeisti ms exchange? Kiek suprantu, lygiaverčio pasiūlymo nėra... Zimbra etc - kiek suprantu - neturi tokio funkcionalumo :\
rwc 2010-10-11 23:32
Active Directory = LDAP. Tai tik kitas pavadinimas. MS Office... O kam jo? Bent jau man pakanka OOo. Disclaimer: bent Wordo savo laiku nemeluodamas buvau žinovas, kokių LT buvo gal 10 - su visais Mail merge, Computed Fields, Master Documents. Galėtų OOo helpas būti geresnis - bet tai jau minorinė problema. Outlook? Ką jis sugeba geriau už bet kurį kitą pašto+kalendoriaus klientą? Exchange... Na, žiūrint kam naudoji. Sharepoint - gal ir taip, grupiniam darbui kažkiek tinka. Tiesiog sunku įvertinti, nes mano akimis Exchange - kažkas tarpinio tarp eilinio pašto serverio ir Sharepoint. Vat Sharepoitui alternatyvų tikrai rasčiau: Liferay, Alfresco Portal, jau nekalbant apie Lotus Symphony.
- 2010-10-12 00:17
O LDAP veikia po Windowsu, ir suteikia visas tas pačias galimybes? O Lotus symphony kartais tiesiog ne biuro paketas?
rwc 2010-10-12 06:23
Active Directory yra LDAP su plėtiniais ir valdymo įrankiais. Tie plėtiniai (kaip iškraipyta Kerberos autentifikacija ir DNS paslaugos) nėra kažkokie stebuklai. LDAP iš esmės tam ir yra skirtas. Ne prastesnių analogų kiekvienam atvejui pilna. Taip, Windowsam taip pat. Lotus Symphony taip pat turi ir integraciją su įvairiais serveriais, failų sinchronizavimą, bendradarbiavimo įrankius. Todėl ne, tai nėra tik eilinė OpenOffice atmaina ir konkuruoja ne tiek su Wordu ar Exceliu, kiek su korporatyvinėm DMS. Apskritai, serveriniai ne MS komponentai nėra kažkuo prastesni, tiesiog nėra prasmės jų instaliuoti Windausams. Juk net tokie populiarūs, mėgėjiški komponentai kaip PHP, Apache ar MySQL po windowsais sukasi keliolika kartų prasčiau nei po Linux ar Solariu.
lmn 2010-10-13 00:12
Užgriebėm giliai ne į temą. Siūlau kurti forume temą "Atviras kodas įmonėje" ar pan., kur galėtume panagrinėti alternatyvas komerciniams, brangiems produktams. Čia plati tema, "neįsipaišanti" į "linux namuose/vietoj XP" kontekstą. Gal atsiras norinčių pasidalinti patirtimi korporatyviniuose sprendimuose. O ir šiaip būtų įvairesnė kalba, nei diskusija apie blondines vs. linux Pritariančių bus?
rwc 2010-10-13 01:20
Tokiu atveju, reikia kurti bent keliasdešimt skirtingų siaurų temų iškart, kur būtų šnekama siaura sritimi, apie konkrečius scenarijus, daugumai nesuprantamais terminais. Kol kas nematau, kad kas nors būtų įsigilinęs į straipsnyje minimą paradoksą (kurį, beje, prognozavau dar prieš trejetą metų, vos pasirodžius Vista betoms). Klausimas: kas lemia, kad būtent Win ir būtent XP - o ne Win7 ar kuri nors kita šiuolaikiška OS populiariausia? Man peršasi: 1. Patogumas paprastume. Neperkrauta paveiksliukų, tiesiog veikia, ir be didelių mokslų supranti, kodėl. Esminiai sisteminiai įrankiai nesuslapstyti po kažkokiais wizardais. Dėl to nei Ubuntu 10, nei Win7 neturi šansų. Man asmeniškai patinka, kad iki Vistos buvo išnaudojami ir gilinami beveik visi įgūdžiai nuo pirmųjų Win95. 2. MS stereotipai. "OSS - nepatikima". "OSS atima duonos kąsnį iš vartotojų", "Windows - universali sistema tinkama viskam". Visa tai šlykštus melas, deja, nedalyvaujantys toje virtuvėje darbuotojai juo tiki, ypač įmonių vadovai, verčiantys darbuotojus naudoti Win. O darbuotojui patogiau tą pačią OS naudoti namie. 3. Nesuprantu, kodėl Win mylėtojai prašo nekalbėti apie įmonės PC ūkį. Ar tai baimė savo akimis išvysti, kad ne jie patys pasirinko OS, o ji buvo primesta? Gal yra kitokių argumentų? Su ankstesniais dviem labai susijęs punktas: turiu savo arsenale krūvą apėjimų, ir man nereikia sistemos, kuri tiesiog veikia gerai be jų. Vis dėl to, įmonėms, mokymo ir valstybinėms įstaigoms priklauso ne mažiau, gal net daugiau PC nei namų vartotojams. Kaži, kur XP procentas didesnis? Negalime išbraukti šio faktoriaus, net jei jis ir silpnina argumentus. 4. Stereotipas, kad kitos OS nepilnavertės. Nesuprantu argumento, kad mokiniui ar studentui būtinai reikia konkrečių programų. Priešingai, dauguma specifinių mano srities programų (kurias, beje, univere irgi dėstė) neveikia po Windows arba veikia labai prastai. Mokiausi ACAD ir MSOffice, bet nesu iš jų uždirbęs rimtu darbu. Tų Windows-specific programų ir sistemų, kurių kartais reikalauja klientas, universitete nedėstė, o jų naudojimo pagrindus įgijau dauguma atvejų būtent ne Windowsinėmis programomis. Kiek pakistų populiarumas, jei neliktų požiūrio, kad Windows nepakeičiami? 5. Žaidimai ir DirectX. Paaiškinkit man durneliui, kodėl nenaudojame įrankių pagal paskirtį? Studentavimui - nešiojamas kompas. Namų buhalterijai ir multimedijai - stacionarus. Knygų skaitymui - planšetas. Televizijai ir filmams - namų kinas. Ir taip toliau, kol galų gale prieinam: žaidimams - konsolės. Jos ir pigesnės, ir savo darbą padaro geriau, ir ypatingų priežiūros įgūdžių nereikalauja. Tai nėra fleimas "pingvinas valdo" ar pan.. Matyt, pasenau, kad suprasčiau šiuolaikinį pasaulį ir jo gyventojų logiką.
Atavar 2010-10-13 04:55
Vienas is OSS salininku argumentu - kaina ir lankstumas/universalumas. Dabar gi tu siulai ne tik, kad ne pigesni, o gerus x5+ kartu brangesni varianta "viena uzduotis/paskirtis - vienas irenginys". Apie konsoles vs PK zaidimuose - buvo laikas, kai buvo sakoma, jog konsoles nuzudys PK zaidimu rinka. O ka turim dabar? PK zaidimu rinka auga vis didesniais tempais, jau nekalbant apie jos mirti. Asmeniskai man konsole niekada neatstos PK zaidimuose del universalumo stokos. Bei del mano pomegio mmorpg tipo zaidimams. Paimkim top xx mmorpg zaidimu ir kiek is ju turim konsolese? ir kaip isivaizduotum juos konsolese? O Kur dar kiti online-lan zaidimai? O ir universalumo stoka: reikia - dirbu. Noriu - zaidziu koki TD narsykleje, noriu rimciau - mmorpg ar ka kitka.. kazko prireike - lendu pasigooglint. Noriu kalbuosi VT, noriu klausaus muzkos ar on-line radijo, kazkas parase skype - irgi cia pat - viskas prie vieno stalo ir 1-2sec reikalas. ir t.t ir t.t Bandau isivaizduot tavo varianta- kambarys pilnas TV, PK, laptopu, konsoliu, media-centru ir pns, bei as zaidziantis su konsole, sokantis perjungt kita daina, gryztantis prie konsoles, vel sokantis prie PK, nes zmona per skyp'e klausia ka planuojam vakarienei, vel gryztantis, vel lekiantis prie PK nes VT reik persimest pora zodziu... Vakare karas namie del TV (ale namu seimininkes eina ir kazkas noretu paziuret, o kazkas pazaisti) ir t.t... chaosas kazkoks Zadejau sau trumpai numest pora sakiniu cia ir eit miegot - o gavos kaip visada Prie to pacio tada i tema apie winXP. Idomu butu pamatyt pasauline namu/imoniu PK amziaus statistika. Ir vidutini to ukio poreikiu is naudojamu PK statistika. Manau tai ir atsakytu i klausima kodel WinXP vis dar tokia populiari. Kam didzioji dalis PK vartotoju juos naudoja? Narsykle, pastas, skype/alternatyvos, senas Word/Exel/alternatyvos bei kitos nereiklios resursams programeles darbe/namie, muzika, filmo perziura - speciau liuto dali sudarytu visa tai. Visam tam pilnai uztenka tiek n-metu senumo PK tiek winXP. O jei uztenka - kam leist $ ?
rwc 2010-10-13 08:41
Išskyrus, kad ne visiems žaidimams konsolės tinka, su kitais punktais nesutinku. Aišku, su vairu minesweeperį lošti sunku. Studentui gal ir pakanka silpno laptopo (iki 2K Lt. be softo) viskam - filmams, muzikai, skaitymui, žaidimams, komunikacijai. Bet visgi, prakutus, norisi filmus žiūrėti per visą sieną, muzikos klausytis su gerais stiprintuvais ir kita aparatūra. Man darbui pakanka laptopo už 1.5K Lt - svarbu, kad būtų lengvas, baterija laikytų bent 5h. Už geros vaizdo plokštės kainą verčiau tikrai nusipirkčiau konsolę - jei bent kiek domintų žaidimai. Apskaitai, programavimui, komunikacijai pilnai pakanka silpno poros branduolių procesoriaus, integruotos vaizdo plokštės ir lizdų išoriniams HDD. Absurdas, kai už trigubą kainą perkamas kompas iš esmės žaidimams (juk filmų be teliko normaliai nepažiūrėsi). Universalūs daiktai kainuoja brangiau ir nė vienos funkcijos neatlieka gerai. Tą puikiai suprato Apple. Negali turėti dragsterio, dviračio ir fūros viename. Ir toliau: negali viena sistema tikti viskam. Kad ir tų pačių windausų - pas mane šiuo metu quad-boot: minimalistiniai serveriniai windowsai rimtam darbui, XP šiaip kai reikia windowsų kokiam .NET projektėliui pamaigyt ar Word10 dokumentą pataisyt ir analogiškai dveji linuxai. Iš principo, jei laptopas nebūtų mano vienintelis darbo įrankis (desktopo juk pas klientą nenusivešiu, o keliauju dažniau nei sėdžiu ofise) - neskaitant serverių kažkur rūsyje- man reikėtų 4 atskirų kompų su skirtinga komplektacija - viename nepakenktų RAID (be abejo, toweris arba rimtesnis), kitas labiau tiktų kelionėse knygoms skaityti, naršyti ir filmams, dar kitas galėtų būti perpus mažesnis ir dar vienas šiaip įprastiems darbams kelionėje. Ir vėlgi, nesunku paskaičiuoti, kad su tokiais poreikiais, gerai pasirinkęs komplektacijas, į kokius 4K lengvai tilpčiau. Tai yra tiek, kiek normaliai kainuoja mamyčiuko kompas naujausiems žaidimams ir filmams- kuris vis vien po poros metų taps bevertis. O reali jo nauda kokia? Kad sukasi *Office ir kažkokia naršyklė? Tokiam funkcionalumui pakanka 400-600 Lt su visa PĮ.