„Kai jų bus šimtai, mums bus sunku gyventi.“ Skandalinga. Rusai pradėjo naudoti „Starlink“  ()

Ukraina „prieš kelis mėnesius pirmą kartą“ aptiko, kad Rusijos kariai Ukrainoje naudojasi „Starlink“ interneto sistemomis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Apie tai, remdamasi Ukrainos kariškiais, praneša JAV portalas „Defence One“.

Nuo tada, kai ukrainiečiai pirmą kartą apie tai sužinojo, okupantai įdiegė dar daugiau „Starlink“ sistemų.

„Kai jų bus šimtai, mums bus sunku gyventi“, – sakė vienas Ukrainos karininkas.

Karininkai mano, kad Rusija perka sistemas per trečiąsias šalis.

Pentagono atstovas spaudai Jeffas Jurgensenas sakė, kad JAV pareigūnai žinojo apie pranešimus, tačiau perdavė klausimą „mūsų partneriams Ukrainoje dėl bet kokios esamos operatyvinės informacijos apie tokio pobūdžio palydovinio ryšio veiklą“.

Tačiau bendrovė neseniai išplatino pareiškimą, kad verslo Rusijoje nevykdo, o „Starlink“ darbas Rusijos teritorijoje tiesiog blokuojamas. Tačiau Maskva gali naudoti šias sistemas bent jau Ukrainos teritorijoje, sakė Hudsono instituto vyresnysis mokslo darbuotojas Brianas Clarkas.

„Rusija galėtų tiesiog pateikti klaidingą GPS signalą „Starlink“ terminalui, kad jis manytų, kad vartotojas yra Ukrainos kontroliuojamoje teritorijoje“, – aiškino Clarkas.

Leidinys taip pat pažymi, kad kelios Rusijos įmonės jau parduoda „Starlink“ Rusijoje kariniams ir civiliniams tikslams.

 

„Jei Rusijos parduotuvės teigia parduodančios „Starlink“, jos apgaudinėja savo klientus“, – rašo „SpaceX“.

Pirmieji „Starlink“ terminalai Ukrainoje pasirodė 2022 m. vasario 26 d., praėjus dviem dienoms po plataus masto Rusijos invazijos. Prie jų tuo metu Ukrainai suteikė Elono Musko kompanija „SpaceX“.

Jau pranešta, kad JAV gynybos departamentas 2023 metų birželio 1 dieną paskelbė sudariusi sutartį su milijardieriaus Elono Musko įmone „SpaceX“ dėl „Starlink“ terminalų ir palydovinio ryšio paslaugų pirkimo Ukrainai.

Nuo Rusijos plataus masto karo pradžios Ukrainos kariai įvairiems tikslams naudoja palydovinio ryšio sistemą „Starlink“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(5)
(-2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()