Mobiliojo ryšio operatoriams ruošiamas apynasris, tačiau vartotojai tuo tik džiaugsis  (11)

Viešint kitose Europos Sąjungos šalyse iš lietuviško mobiliojo telefono skambinti arba naršyti internete ir mokėti ne brangiau nei esant Lietuvoje, atrodė, tik tuščia svajonė. Tačiau ji gali greitai išsipildyti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Europos Parlamento Pramonės komitetas ėmėsi žygių, kad tvarka pasikeistų jau nuo kitų metų. EP vicepirmininkė vokietė Silvana Koch-Mehrin užregistravo teisės aktų pataisą, kuri siūlo atsisakyti mobiliojo tarptinklinio ryšio (angl. „roaming”) apmokestinimo. Plačiau apie tai rašo „Lietuvos rytas“.

Pasak EP vicepirmininkės, visiškai atsisakyti mobiliojo tarptinklinio ryšio apmokestinimo ES planuoja iki 2015 metų. Tačiau ji mano, kad tai reikia padaryti greičiau, nes numatytas terminas – pernelyg tolimas.

Paklausta, ar įmanoma taip greitai įveikti telekomunikacijų bendrovių pasipriešinimą, Silvana Koch-Mehrin teigė, kad ir siekdami panaikinti mokestį už pinigų pervedimą iš vienos euro zonos šalies į kitą, ilgai klausėmės bankininkų aimanų: kaip tai jiems brangiai kainuos, kaip bus sunku įgyvendinti techniškai. Tačiau kai EK jiems pasakė „ne“ ir tapo privaloma panaikinti mokestį, jau kitą dieną visos techninės kliūtys staiga dingo. Bankams tai kainavo nedaug, bet jų lobistų keliamas triukšmas buvo milžiniškas.

Panašiai ir dėl telekomunikacijų kompanijų. Keliama daug triukšmo, nors techninių kliūčių panaikinti mokestį už tarptinklinį ryšį nėra. Piliečiams ir nedidelėms bendrovėms jis kainuoja daug, bet didelėms telekomunikacijų kompanijoms tai nebūtų didelis praradimas.

Aut. teisės: 15min.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (11)