Futuristiniam viešbučiui ant vandens nebaisus ir biblinis tvanas  (6)

Dėl globalaus atšilimo iš lėto kylantis pasaulinio okeano lygis įkvėpė rusų architektą Aleksandrą Remizovą suprojektuoti futuristinį viešbutį, kuris galėtų būti statomas ne tik sausumoje, bet ir ant vandens. Anot projekto autoriaus, pastatyti tokį aplinką tausojantį plūduriuojantį viešbutį „Arka“ bet kurioje gyvenamoje planetos vietoje ar ant vandens prireiktų vos kelių mėnesių.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Architektas nusprendė nesilaikyti įprastinių viešbučių architektūros kanonų ir paieškoti naujų konstrukcinės išvaizdos sprendimų. Viešbučio projektą rusas parengė kartu su viena Vokietijos dizaino ir inžinerijos bendrove bei Maskvoje (Rusija) gyvenančiu mokslininku Levu Britvinu. Pastarasis yra energijos taupymo sprendimų kosminėse stotyse autorius ir, suprantama, viešbučio projekte surado vietos aplinką tausojantiems technologiniams aspektams. Projekto realizacijai kūrybinė grupė šiuo metu dairosi investuotojų. „Tokį viešbutį pastatyti galima labai greitai ir paprastai, - tvirtina projekto autorius A.Remizovas. – Standartiniai segmentai galėtų būti surinkti per tris-keturis mėnesius. Universali pastato konstrukcinė struktūra sudaro galimybes viešbutį statyti praktiškai bet kuriose žmonių lankomose pasaulio vietose – net ir regionuose, kuriuose didelė žemės drebėjimų rizika.“

Futuristinio viešbučio „Arka“ gyvenamasis plotas – 14 tūkst. kvadratinių metrų. Projekto autoriaus teigimu, viešbučio sąmata neviršytų išlaidų, reikalingų pastatyti modernų, energiją taupantį pastatą. Statybų metu viešbučio karkasas būtų formuojamas aplink centrinę koloną, kuria viešbučio infrastruktūrai būtų tiekiama ant stogo įrengtų vėjo jėgainių ir karšto oro siurblių generuojama energija. Viešbutis išnaudotų keleto tipų atsinaujinančią energiją – saulės, vėjo ir terminė energija būtų konvertuojama į elektros energiją.

Beje, A.Remizovo koncepcinio viešbučio sienos – ne stiklinės. Vietoj stiklo architektas pasirinko patvarią ir savaime nusivalančią folijos plėvelę, kuri atspari itin aršiam klimatiniam poveikiui. Plėvelė būtų susieta su metalinių karkaso konstrukcijomis, tad būtų galima rinkti ir lietaus vandenį. Ne mažiau įspūdingas ir džiunglių oazę primenantis statinio interjeras.

Daugiau futuristinio viešbučio projekto “Arka” nuotraukų rasite čia.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (6)