Pagaliau tai įvyko. „Jie smeigia Putinui į nugarą“  ()

Nieko asmeniško.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainiečių apžvalgininko Sergijaus Fursos komentaras.

„Financial Times“ rašo, kad Saudo Arabija keičia savo naftos strategiją. Pastaruoju metu jie kovoja dėl 100 JAV dolerių už barelį kainos rinkoje, kuri turėjo subalansuoti karalystės biudžetą ir užtikrinti finansavimą visiems princo megaprojektams, kuriais siekiama modernizuoti šalį, pavyzdžiui, pastatyti didžiulį miestą, nupirkti naujus futbolininkus šeichų haremui ar reklamuoti 2030 m. pasaulio futbolo čempionatą. Iš tikrųjų dėl to OPEC riboja naftos gavybą, stengdamasi išlaikyti aukštą kainą. Tai padėjo Rusijai, kuriai aukšta naftos kaina yra labai svarbi.

[Vokietija] Stulbinamos kainos nešiojamas dvigubo impulso taškinis suvirinimo aparatas - paskutiniai vienetai
12748 5

Labai gera kaina

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

Tačiau panašu, kad arabus tai jau užkniso. Kinijos ekonomikos problemos neleidžia tikėtis, kad nafta brangs. O finansuoti biudžetą būtina. O jei žaliavos kaina nekyla, jie gali tiesiog parduoti jos daugiau. Taigi dabar jie pradeda kovoti dėl rinkos likimo. Nes arabams ir kitiems OPEC bendražygiams buvo kažkaip nemalonu matyti, kaip pastaraisiais metais mažėja jų rinkos dalis, JAV tapo didžiausia naftos gamintoja. O pinigai tekėjo ne į jų kišenes.

 

Būtent to mes jau seniai laukėme. Nes tai gali smarkiai sumažinti naftos kainą, taigi ir rusų pajamas. Vien dėl šios naujienos naftos kaina sumažėjo 2 %. O Kinija šią savaitę nusprendė sukurti daug ekonomikos skatinimo priemonių, kurios turėjo kilstelėti naftos kainas į viršų. Tačiau taip neatsitiko.

Ir tai tik straipsnis. Saudo Arabija dar turi padidinti naftos gavybą. Tačiau dabar ji beveik neišvengiamai ją didins.Primindama Putinui ir kompanijai puikųjį aštuntąjį dešimtmetį. Ir kitos šalys taip pat turėtų keisti savo strategiją. Nes kas paskutinis, tas kvailys. Jei šis procesas prasidės, bus sunku jį sustabdyti. Taigi Saudo Arabija nusprendė jį pradėti. Galbūt todėl, kad nebijo kainų konkurencijos, nes turi labai mažas gamybos sąnaudas.

 

Ir taip, Saudo Arabija ką tik įstojo į BRICS. Bet ten kiekvienas už save. Už savo interesus. Ir ypač už savo pinigus. Atrodo, kad arabai nusprendė, jog tam, kad užsidirbtų daugiau dolerių, turės smeigti Putinui į nugarą ir sumažinti jo turimus dolerius. Nieko asmeniško, čia tik verslas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(76)
(0)
(76)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()