Šiauliuose – pirmoji energetinė bendrija, kuri nemokamai aprūpins elektra  (1)

Nemokamai aprūpins elektra.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© guvo59 (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/plug-power-outlet-electricity-4805989/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šiaulių savivaldybė ir 16 jai priklausančių įstaigų įsteigė pirmąją Lietuvoje energetinę bendriją, kuri savarankiškai apsirūpins elektra iš 4 MW galios nuosavos saulės elektrinės ir mažiausiai 30 proc. elektros nemokamai perduos energetinį nepriteklių patiriantiems žmonėms. Tokių, Šiaulių miesto savivaldybės duomenimis, šiuo metu yra apie 1300.

Bendrijos nariais tapo Šiaulių miesto savivaldybės administracija, Šiaulių kultūros centras, Šiaulių miesto savivaldybės globos namai, Šiaulių teniso akademija, Rėkyvos, Gegužių, Gytarių, „Juventos“  progimnazijos, Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centras, Sporto, Didždvario, „Saulėtekio“, „Romuvos“  gimnazijos,  Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centras, Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademija ir Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“.

Bendrija steigiama pagal Energetikos ministerijos sukurtą 206,6 mln. finansavimo priemonę, pagal kurią į energetinę bendriją susibūrusios konkrečios savivaldybės organizacijos gauna valstybės lengvatinę paskolą nuosavai saulės arba vėjo elektrinei, visiškai apsirūpina elektra, o jos perteklių perduoda energetinį skurdą patiriantiems savivaldybės gyventojams.

Du naujausi KOSPET laikrodžiai: krūva išmaniųjų funkcijų, nepralaidūs vandeniui ir karinio lygio atsparumas pažeidimams (KOSPET Tank S2 ir KOSPET Tank X2 Ultra apžvalga)
5673 5

„KOSPET Tank S2“ ir „KOSPET Tank X2 Ultra“ yra dvi visiškai šviežios šio gamintojo naujovės – ir šiuos išmaniuosius laikrodžius mes jau išbandėme! Taigi, kokie mūsų įspūdžiai apie juos?

Išsamiau

„Stiprindami šalies energetinį savarankiškumą, į žaliosios energetikos plėtrą siekiame įtraukti absoliučiai visas elektros vartotojų grupes – nuo pažeidžiamiausių gyventojų, nuo darželių ir mokyklų iki smulkaus, vidutinio ir stambaus verslo. Todėl sveikinu Šiaulių savivaldybę su parodyta iniciatyva ir pademonstruota lyderyste, telkiant organizacijas į bendriją, ir tikiuosi, jog tai taps užkrečiamu pavyzdžiu ir kitoms savivaldybėms“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

Pasak Šiaulių miesto mero Artūro Visocko, steigiant šią asociaciją siekiama ne tik prisidėti prie tvaraus energijos vartojimo ir atsinaujinančių energijos šaltinių populiarinimo Šiauliuose, bet ir padėti nepasiturintiems miesto gyventojams.

 

„Šios bendrijos kūrimas – svarbus žingsnis mūsų miesto ateičiai. Siekiame ne tik prisidėti prie žaliosios energetikos plėtros, kartu norime užtikrinti socialinę visuomeninę naudą tiek savivaldybės įstaigoms, tiek ir nepasiturintiems žmonėms, kurie galės naudotis elektrinių įrengtąja galia. Šiandien kartu kuriame stipresnį, labiau apsirūpinusį ir socialiai atsakingą Šiaulių miestą,“ – teigia Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Ministro D. Kreivio teigimu, kiekviena savarankiškai elektra apsirūpinanti energetinė bendrija reiškia visos šalies elektros importo mažinimą bei mažesnes kainas visiems elektros energijos vartotojams. 

D. Kreivys pabrėžia, jog Ukrainos pavyzdys rodo, jog paskirstyta (decentralizuota) elektros energijos gamyba yra labai svarbi didinant sistemos stabilumą ir atsparumą, taigi energetinės bendrijos tiesiogiai prisideda prie visos elektros energijos sistemos stabilumo ir atsparumo.

Savivaldybių energetinių bendrijų finansavimui skirta 206,6 mln. Eur valstybės biudžeto lėšų. Priemonę administruoja ILTE, kuri įsteigtoms energetinėms bendrijoms taip pat atrenka konsultantą, padedantį rengiant finansavimui reikalingu dokumentus, surandant sklypus elektrinėms, sprendžiant kitus įgyvendinimo klausimus.

 

Skiriamomis investicijomis siekiama įdiegti 145 MW AEI gamybinius pajėgumus. Tokių pajėgumų užtektų aprūpinti elektros energija daugiau nei 120 tūkst. butų arba beveik 50 tūkst. individualių namų. Mažiausiai 30 proc. šių pajėgumų atiteks energetinį nepriteklių patiriantiems asmenims, kita dalis lieka savivaldybės, savivaldybių įstaigų ir (ar) įmonių poreikiams tenkinti. Vienam energetinį nepriteklių patiriančiam asmeniui turės būti paskirta ne mažiau kaip 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios arba ne mažiau kaip 0,5 kW vėjo elektrinės įrengtosios galios. Vidutiniškai viename bute per metus yra suvartojama apie 1200 kWh elektros energijos. Tad vienam energetinį nepriteklių patiriančiam asmeniui skirta elektrinės galia padengs visą arba beveik visą elektros energijos poreikį.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(3)
(0)
(3)

Komentarai (1)