Pirmoji šalis pasaulyje, varoma energija iš kosmoso. „Revoliucija horizonte“ (Foto) ()
Viskas rodo, kad Islandija taps pirmąja šalimi pasaulyje, kuri bus varoma energija iš kosmoso. Tai didžiulė revoliucija ir ateities miestų plėtros krypties lemtis.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Jau keletą metų kalbama apie pirmųjų saulės energijos fermų kūrimą kosmose. Kosmose yra didžiulis energijos potencialas, kuris gali paspartinti perėjimą prie ekologiškų energijos šaltinių. Netrukus Žemės orbitoje bus statomi milžiniški saulės energijos parkai.
Sistema turi paversti saulės energiją į mikrobangų energiją, t. y. radijo dažnio energiją, o tada perduoti energiją į Žemę ir paversti ją tinkama energija. Privalumas – kosmose nėra debesų ar nepalankių oro sąlygų.
Saulės energiją taip pat galima rinkti be perstojo, nes nėra tamsaus paros valandų. Šių saulės energijos sistemų efektyvumas daug kartų didesnis nei Žemėje. Mokslininkai nori pasinaudoti šiais privalumais, nes, kaip jie aiškina, erdvės nevystymas yra didžiulis švaistymas.
Iceland Could Become First Nation To Get Solar Power From Space In 2030 | IFLScience
— Owen Gregorian (@OwenGregorian) November 2, 2024
The Nordic nation might be the first to receive commercial power from space.
One of the complaints when it comes to solar power is that you usually have to link it to batteries. Even in areas… pic.twitter.com/4DnTynzyuR
|
Tai yra britų kompanijos „Space Solar“ idėja. Bendradarbiaudama su „Reykjavik Energy“ ir „Transition Labs“, ji įgyvendina novatorišką projektą, skirtą sukurti pirmąjį didelės galios kosminį saulės energijos parką. Kaip skelbia įmonės atstovai, apie 2030 m. įrenginys į Žemę perduos iki 30 MW elektros energijos. Toks energijos kiekis aprūpins 1500–3000 namų.
Islandijos valdžia norėtų miestus padaryti dar ekologiškesnius. Vizijos tuo nesibaigia. Po nedidelės fermos statybos ateis laikas statyti išplėstą, pilną 1700 metrų skersmens jėgainės versiją.
Planuojama, kad ji pradės veikti 2036 m. Tada Žemei ir, pavyzdžiui, Islandijos poreikiams bus sukurta gigavatų energijos.
„SpaceX“ galaingomis raketomis „Starship“ gali padėti įgyvendinti šį projektą. Ji vienu ypu į orbitą galės iškelti 100 tonų krovinių. Mokslininkai skaičiuoja, kad norint pradėti statyti pirmąją kosminę saulės elektrinę, reikės atlikti maždaug 20 skrydžių.
Vienas paleidimas gali kainuoti 10 milijonų dolerių, taigi 20 paleidimų kainuotų 200 milijonų dolerių. Tai nėra itin daug. Pavuzdžiui, James Webb kosminio teleskopo statyba kainavo 10 mlrd dolerių.
Neseniai ir Kinijos kosmoso agentūra paskelbė apie saulės energijos fermos statybą kosmose. Ji turi būti 1 MW galios, bet 2050 m. sieks jau net 3 GW. Mokslininkai apskaičiavo, kad įrenginys svers 1000 tonų, tai yra pusė Tarptautinės kosminės stoties svorio.