„Šildo jau po 3 minučių. Neregėtas dalykas Škotijoje.“ Naujas būdas šildyti namus  ()

Škotijoje pasiūlyta nematyta ir originali idėja.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Škotija siekia iki 2045 m. tapti nulinės emisijos šalimi, todėl reikia paspartinti perėjimą prie švaresnių energijos šaltinių.

Iki šiol daugiausia dėmesio buvo skirta didelių vėjo jėgainių įrengimui Šiaurės jūroje, tačiau anglies dioksido emisija iš šildymo sistemų išlieka problema. Nes net 84 % namų Škotijoje šildomi dujomis, kurios lemia beveik 36 % metinių anglies diosido emisijų šalyje. 

Svarbi didelio energijos suvartojimo Škotijoje priežastis yra ne tik jos geografinė padėtis (toli šiaurė), bet ir pastatų amžius. Daugelis jų yra vieni seniausių statinių Europoje, pastatyti tuo metu, kai šiltinimo technologija buvo menkai išvystyta. Apskaičiuota, kad namai Škotijoje vidutiniškai praranda šilumą 3 kartus greičiau nei naujesni pastatai Europoje.

[Rekordinė kaina!] Bent 100€ pigiau nei Lietuvoje. Naujausias rinkos lyderio 3D spausdintuvas, žavintis apžvalgininkus - „nuostabus! Išėmei iš dėžės ir naudojiesi“ (Video, „Creality K1C“)
5130

Mažiausia kaina šiais metais

Specialus kuponas

Iš Vokietijos sandėlio

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Naujausias vieno garsiausių gamintojų 3D spausdintuvų

Išsamiau

Siekiant sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį, 12 daugiabučių Glazge išbandomas naujoviškas sprendimas -  elektriniai tapetai. Tai plonas elektra maitinamas paviršius, susidedantis iš vario ir grafeno juostelių, kurios skleidžia infraraudonąją spinduliuotę ir taip šildo patalpas neišskirdamos teršalų. Elektrinius tapetus lengva montuoti, o įjungus patalpas pradeda šildyti maždaug po 3 minučių

 

Svarbu tai, kad šiluma generuojama be išmetamųjų dujų, o tai prisideda prie oro kokybės gerinimo namuose. Energija tapetams gali būti gaunama iš vėjo jėgainių, todėl tai yra švarus šilumos šaltinis.

Mokslininkai stebi naujojo sprendimo efektyvumą naudodami daiktų interneto (IoT) jutiklius ir dirbtiniu intelektu (DI) pagrįstą analizę. Nuomonės apie komfortą buvo surinktos ir iš daugiabučių namų gyventojų, kurios buvo labai teigiamos. 

„Glazge daugiabučiuose namuose gyvena apie 70 000 gyventojų, todėl siekiant nulinės emisijos labai svarbu rasti naujų sprendimų efektyvesniam jų šildymui. Tokie naujoviški bandomieji projektai kaip šis yra būtini sprendžiant energijos sąnaudas ir išmetamųjų teršalų problemą Glazgo namuose“, – sakė vietos tarybos narys Ruairi Kelly.

 

Projektą finansuoja „Scotland Beyond Net Zero“ (Škotija už nulinę emisiją) – klimato ir tvarumo ekspertų iš visų Škotijos universitetų koalicija, kurios tikslas – paspartinti šalies perėjimą prie nulinės emisijos.

Tai vienas iš aštuonių projektų, įgyvendinamų kaip tarpsektorinio bendradarbiavimo dalis, skirtų spręsti su darniu vystymusi susijusius iššūkius.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(19)
(6)
(13)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()