„Ateitis vyksta dabar.“ Pasirodė virš Japonijos (Foto, Video) ()
Panašu, kad skraidantys elektriniai taksi – miesto transporto ateitis, leisianti ne tik efektyviau rūpintis aplinka, bet ir patogiau keliauti vis perpildytomis gatvėmis, kuriose daugėja automobilių.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vis daugiau gamintojų išmėgina savo jėgas šioje industrijoje – astaraisiais metais girdėjome apie „Joby Aviation“, „Volocopter“, „Ehang“ ir „Archer“.
Galimo pelno perspektyva pritraukė ir daugybę gigantų, tokių kaip „Hyundai“, „Toyota“, „Airbus“, „Boeing“ ir „Uber“. Ir net dideles oro linijas, tokias kaip „Delta“, „American“ ir „United“. Ir tai vargu ar stebina, nes analitikai teigia, kad iki 2035 m. skraidančių taksi rinka bus verta 150 mlrd. dolerių.
トヨタとJoby、日本で空飛ぶクルマの試験飛行を実施https://t.co/hxRdG2wVCb#eVTOL #電動垂直離着陸機 #空飛ぶクルマ #トヨタ #mobility #TOYOTA #JobyAviation pic.twitter.com/pDwRWCpgb6
— T.Yamazaki (@ZappyZappy7) November 2, 2024
|
Ir ši ateitis vyksta prieš mūsų akis – praėjusį rudenį Izraelis pradėjo eksperimentinę skraidančio taksi programą Jeruzalėje, „Hyundai“ šių metų sausį paskelbė, kad jos taksi yra pasiruoštas, o Dubajus (JAE) tikisi tapti pasauliniu šios pramonės lyderiu ir neseniai paskelbė, kad iki 2026 m. siekia sukurti skraidančių taksi tinklą.
ジョビー、トヨタと静岡裾野市で飛行実証
— 【公式】航空新聞社 Wing(航空宇宙・防衛業界専門紙) (@wingnews) November 5, 2024
ジョビー初の米国外実証に、富士山バックに飛行https://t.co/GJcgsvssKT#mtfuji #富士山 #eVTOL #トヨタ #Joby pic.twitter.com/wB7Fmm5hBf
Dabar prie grupės prisijungia ir jau minėta „Joby Aviation“, kuri 2023 metais su „Toyota“ sudarė ilgalaikę pagrindinių pavaros komponentų ir valdymo sistemų tiekimo sutartį, taip vainikuojant septynerių metų bendradarbiavimą. Dabar bendrovės kartu paskelbė, kad sėkmingai atliko pirmąjį tarptautinį parodomąjį „Joby“ skrydį.
Renginys vyko „Toyota“ „Higashi-Fuji“ technikos centre Šizuokoje, netoli Fudži kalno. Prstatytos, be kita ko, dvi svarbios elektrinių taksi ypatybės – mažas triukšmo lygis ir teršalų neišmetimas. Verta pabrėžti, kad tai buvo pirmasis „Joby“ skrydis už Jungtinių Valstijų ribų, o tai buvo svarbus žingsnis šios technologijos komercializavimo link.
#Toyota y @jobyaviation hacen realidad la movilidad aérea🛩️
— Toyota Prensa (@ToyotaPrensa) November 5, 2024
Vuelo teledirigido del eVTOL— electric Vertical Take Off and Landing—🔋
Diseñada para operaciones de corta distancia y alta frecuencia en zonas urbanas 🌆
Más información 👇https://t.co/8BtB4N5xSb pic.twitter.com/R63J74dVsS
„Judėjimas oru gali pakeisti mūsų atstumo ir laiko pojūtį ir atverti ateitį su nauja oro susisiekimo galimybe, kuri praturtins daugelio žmonių gyvenimus“, – teigia „Toyota Motor Corporation“ viceprezidentas ir vyriausiasis technologijų direktorius Hiroki Nakajima.
„Joby“ elektrinis oro taksi skirtas vežti keturis keleivius (neskaitant piloto) iki 320 km/val. greičiu. Jis užtikrina greitą mobilumą be išmetamųjų teršalų, o triukšmo lygis yra daug mažesnis nei sraigtasparnių.
TOYOTA TAKES FLIGHT
— Business Explainer (@BuzinessX) November 5, 2024
Joby Aviation successfully conducted its first electric air taxi test flight in Japan, marking a significant step in its collaboration with Toyota Motor Corporation.
This milestone underscores Joby’s commitment to advancing urban air mobility, bolstered by… pic.twitter.com/DdBl8nsAt4
Naująja paslauga siekiama sumažinti transporto spūstis, sumažinti poveikį aplinkai ir teikti transporto sprendimus miesto ir kaimo vietovėse. Šis sprendimas gali susidoroti su įvairiais transporto iššūkiais ne tik Japonijoje, bet ir visame pasaulyje, todėl nenuostabu, kad pirmąjį tarptautinį „Joby“ skrydį stebėjo ne tik „Toyota Motor Corporation“ valdybos pirmininkas Akio Toyoda, bet ir Japonijos civilinės aviacijos biuro atstovai.